OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

12 Lunas Tinto

Kód: GRI-LUN-TTO
Novinka
367 Kč
Skladem

Toto červené cuvée složené z několika odrůd zrálo v barikovém sudu min. 9 měsíců. Komplexní víno plné tónů lesního ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

El Grillo y La Luna - 12 Lunas Tinto

Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Tempranillo
Alc.: 14 %

 - PODROBNÝ POPIS PŘIPRAVUJEME -

james suckling 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Somontano (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Vino de Autor
Ročník: 2020
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství El Grillo y La Luna a naše nabídka vín

grillo logo

El Grillo y La Luna ("Cvrček a měsíc") je rodinná firma, která se zrodila v městečku Barbastro v roce 2007 s jediným cílem, vytvářet vína s duší a jedinečným charakterem. S 53 hektary vlastních vinic a roční produkcí do 250 tis. lahví je to jedno z nejmenších vinařství v Somontano DO. Veškerou úrodu sklízí a selektují ručně. Termín sklizně nestanovují předpisy, ale určí se tak, že se vyjede do vinic a ochutnají se hrozny. „S láskou, klidem a odhodláním tak získáváme vína s tělem, svěžestí a rovnováhou. Výjimečná vína, ve kterých terroir a odrůda hroznů dosahují svého nejlepšího výrazu.“

 Grillo galerie

„Trpělivost“ je synonymem tohoto vinařství, dlouho čekají na optimální zralost každé odrůdy na každém pozemku. Věří, že dobré víno začíná ve vinicích, proto vyrábí všechna vína neuspěchaně, s maximálním respektem ke specifikům každého ročníku. Vína se do prodeje uvolňují až ve chvíli, kdy jsou skutečně hotová a připravená k pití. Je to tedy nepochybně jejich zrání, co odlišuje vína Grillo od ostatních z oblasti DO Somontano („Somontano“=pod horami).

Víno Grillo (červená lahev se cvrčkem) vyhrálo ocenění „Nejlepší design lahve“ na mezinárodní soutěži Wine & Spirit Competition – IWSC: Wine Artwork & Bottle Design.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI SOMONTANO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz