OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Pagos de Araiz Roble

Kód: ARZ-ROB
197 Kč
Skladem

Velmi přátelské víno, které se jednoduše pije a je skvělým doplňkem středomořské stravy. V ústech je plné, kulaté se sladkým pocitem a sametovým koncem.

 

předkrmy, tapasjamon1hovězí maso

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pagos de Araiz Roble

Tempranillo + Merlot + Garnacha
Alc.: 14,5 % obj.

Toto víno svým stylem přesně vyjadřuje původ a terroir, kde vznikalo. Vyrobeno s péčí, charakterizováno svým mládím a silou odrůd, pěstovaných v této usedlosti. Výnos hroznů je maximálně 4500 kg/ha a produkce 120.000 lahví. V roce 2012 se dostalo do výběru nejlepších vín oblasti Navarra DO. Každá odrůda se zpracovává samostatně, aby se získaly jednotlivé aromatické a chuťové profily během macerace. Fermentace probíhá 15 dní při kontrolované teplotě s denním promícháváním a rozbíjením matolinového klobouku. Poté probíhá malolaktická fermentace v nerezových tancích a víno pak dozrává v amerických a francouzských dubových sudech po dobu 6 měsíců. Řadí se tak do kategorie "semicrianza".

Jasná a intenzivní třešňově červená barva s nafialovělým ráfkem. Aroma je po čerstvém červeném ovoci (jahody, maliny, ostružiny) s lehkým tónem koření díky zrání na sudu. V ústech je plné, kulaté se sladkým pocitem a krásně sametovým koncem. Velmi přátelské víno, které se jednoduše pije je skvělým doplňkem středomořské stravy. (pečivo, olivový olej, zelenina, maso, jamón, grilované pokrmy).  

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2021
Odrůda: Garnacha, Merlot, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Pagos de Araiz a naše nabídka vín

pagos-de-araiz

Vývoj Pagos de Araiz začal na konci roku 2000, kdy skupina Masaveu získala hospodářství 400 akrů v Olite. Skupina Masaveu Bodegas je původně katalánská rodina, která se usadila v Asturii a má za sebou dlouhou tradici výroby vína, kterou pak rozšířila v polovině dvacátého století. V roce 2000 na trhu objevila první vína z firmy, koncipovaná s ambiciózním cílem a zajímavou kombinací ceny a kvality. Budova výrobního zařízení je umístěna do krajiny šetrně k životnímu prostředí. Vinice leží mezi nízkými kopci a širokými pláněmi nedaleko středověkého městečka Olite. Je to moderní a kreativní projekt, který se snaží vyrábět vína nejvyšší kvality dostupné pro všechny.

Pagos de Araiz

Vinařství pěstuje odrůdy Tempranillo, Merlot a Cabernet Sauvignon na svých 400 ha vinic. V poslední době také obnovilo pěstování odrůdy Garnacha.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz