OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ferratus AØ Magnum

Kód: FER-AO-MGN
Značka: FERRATUS
970 Kč
Skladem

Nejmladší člen vinařství Ferratus. Ovocné víno vyjadřující moderní styl Ribera del Duero. Díky ležení v lahvi Magnum zde najdeme příjemně nazrálé tóny.

 

předkrmy, tapassalámkyjamon1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ferratus - AØ Magnum 1,5 L

100% Tempranillo 
Stáří vinic 20-25 let
Alc.: 14 % obj.

Nejmladší člen vinařství, omezená produkce 70 000 lahví. FERRATUS AØ (čti jako a-cero), ve španělštině znamená ocel. Ruční sběr do boxů na 14 kg hroznů, poté následuje ruční selekce hroznů. Malolaktická fermentace probíhá v dřevěných sudech a následné zrání ve francouzských a malé procento v amerických dubových barikových sudech mezi 10 a 12 měsíci.

Toto Tempranillo má třešňově červenou barvu. Jemné a komplexní víno s doteky ovoce, tabáku, čokolády a vanilky díky staření ve vybraných sudech. Kulaté moderní víno avantgardního stylu, jehož sílu potřebujete skutečně objevit. Díky ležení v lahvi Magnum zde najdeme příjemně nazrálé tóny.

Teplota podávání mezi 16 až 18 °C

suckling 92   penin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2018
Odrůda: Tempranillo
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Ferratus a naše nabídka vín

ferratus

V roce 2004 se María Luisa Cuevas a Enrique rozhodli pustit do tohoto projektu a splnit tak sen svého otce, Pedra Cuevase, uznávaného podnikatele v oboru železářství, kterého měli všichni rádi. Tato rodina neměla žádné zkušenosti s výrobou vína a María Luisa dobře věděla, že musí dát dohromady skvělý tým lidí, kteří jí pomohou čelit této jejich vzrušující výzvě: Vytvořit si vlastní vinařství v Ribera del Duero a produkovat úžasná vína pod názvem FERRATUS. V čele vinařství María vysvětlila: „Netřeba dodávat, že s našimi zkušenostmi to bylo zpočátku velice těžké, zažili jsme mnoho pádů a dalo to hodně práce, abychom se rozrostli a stali se silnou společností“. „Naše vinařství je výsledkem odhodlání celé rodiny, která věří v úctu a je přesvědčena, že práce, čas a vytrvalost přinese ovoce a cestu k velkým vínům...“

Ferratus

Hrozny odrůdy Tempranillo nebo-li Tinta Fina rostoucí v regionu Ribera del Duero jsou jedinou odrůdou používanou ve vinařství FERRATUS. Vinařství využívá 20 hektarů vinné révy, z nichž některé jsou starší více než 60 let a rostou na různých typech půdy. Jsou vysázeny na svazích kopců v nadmořské výšce nad 860 metrů. Víno pěstují na několika různých, pečlivě vybraných usedlostech v oblasti Ribera del Duero, jako jsou La Horra, Quintana del Pidio, Quemada, Gumiel de Izán a Moradillo de Roa, aby poskytli vínům ty nejlepší hrozny odrůdy Tempranillo.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz