OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Castillo de Jumilla Monastrell

Kód: BB-CJ-M
Značka: Bleda
205 Kč
Skladem

Mladé víno, které se jednoduše pije. Svůj ovocný charakter má díky odrůdě Monastrell a zrání pouze v nerezových sudech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Bleda - Castillo de Jumilla Monastrell

Mladé červené
100% Monastrell
Alc.: 14 % obj.

Toto mladé víno vyjadřuje kvalitu a charakter místní odrůdy Monastrell. Hrozny jsou sklízeny ručně v prvním říjnovém týdnu. Poté musí mošt macerovat v nerezových tancích a věnuje se zvláštní pozornost při každodenní remontáži, aby víno získalo co nejvíce barvy a chuti ze slupek a ostatních pevných částí hroznů. Poté fermentuje v tanku s kontrolovanou teplotou.

S atraktivními ovocnými vůněmi je toto víno díky hroznům Monastrell pěkně kulaté, dobře vyvážené s příjemnou sladkostí a dlouhým buketem.

Skvěle chutná s Paellou a červeným masem, kozím a ovčím sýrem, houbami a všemi druhy tapas.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Jumilla (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Joven
Ročník: 2020
Odrůda: Monastrell
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Bleda a naše nabídka vín

bodegas-bleda

Rodinnou společnost Bodegas Bleda založil roku 1915 Don Antonio Bleda. Na začátku 20. století byli průkopníky ve stáčení vína. Jejich symbolické víno ORO VIEJO získalo zlatou medaili na výstavě v Barceloně Universal v roce 1929. Bodegas Bleda nese označení původu DO Jumilla.

Tento region se nachází ve východním Španělsku, na půli cesty mezi pobřežím Středozemního moře a oblastí Castilla La Mancha. Současné sídlo se nachází v údolí Omblancas v nadmořské výšce 650 metrů v blízkosti hradu Jumilla, tedy "Castillo de Jumilla". Toto jméno pak nese jejich nejznámější řada vín. Vinařství má 250 hektarů vinic kde převládá odrůda španělského původu Monastrell, která se pěstuje po celém pobřeží Středozemního moře. Odrůda Monastrell je pro okolí Jumilla nejvhodnější na pěstování. Hrozny vyžadují teplé podnebí a jsou schopny odolat suchým podmínkám. Jeho ovocná koncentrace, cukry a vysoká úroveň taninů dává vínům eleganci a charakteristickou osobnost.

Bodegas Bleda

Pěstují se zde také další odrůdy, jako je Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Syrah a bílé odrůdy Sauvignon Blanc a Macabeo. Vzhledem ke specifickým klimatickým podmínkám a půdám je ze všech těchto odrůd získáváno více intenzivních chutí, které se liší od odrůdových charakteristik v jiných oblastech. V současné době je pro vinařství charakteristická výroba mladých vín a vysoce kvalitních archivních vín. Ty byly oceněny v řadě národních i mezinárodních soutěží a aktuálně jsou k dispozici ve většině zemí světa.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI JUMILLA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz