OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Castillo de Jumilla Reserva

Kód: BB-CJ-RES
Značka: Bleda
354 Kč
Skladem

Elegantní a plné víno. Mohutná třešňově červená až rubínová barva. Komplexní bouquet vůní červených bobulí, džemu a toastové spáleninky.

 

hovězí masojehněčí maso_1zvěřinahoubysýry s bílou plísní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Bleda - Castillo de Jumilla Reserva

Odrůdy: Monastrell, Tempranillo
Alkohol: 14,5% obj.

Při tvorbě tohoto vína je výchozí surovina stejná jako u Castillo de Jumilla Crianza. Tedy kombinace odrůd Monastrell a Tempranillo. Tato Reserva nejprve zraje v ocelových tancích a později 12 měsíců v amerických a francouzských dubových sudech s různými úrovněmi vypálení, které dávají vínu svou eleganci. Mohutná třešňově červená až rubínová barva. Komplexní bouquet vůní červených bobulí, džemu a toastové spáleninky.

Skvělé k dušenému masu, steakům, zvěřině, houbám, masovým paté a krémovým sýrům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Jumilla (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2017
Odrůda: Monastrell, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Bleda a naše nabídka vín

bodegas-bleda

Rodinnou společnost Bodegas Bleda založil roku 1915 Don Antonio Bleda. Na začátku 20. století byli průkopníky ve stáčení vína. Jejich symbolické víno ORO VIEJO získalo zlatou medaili na výstavě v Barceloně Universal v roce 1929. Bodegas Bleda nese označení původu DO Jumilla.

Tento region se nachází ve východním Španělsku, na půli cesty mezi pobřežím Středozemního moře a oblastí Castilla La Mancha. Současné sídlo se nachází v údolí Omblancas v nadmořské výšce 650 metrů v blízkosti hradu Jumilla, tedy "Castillo de Jumilla". Toto jméno pak nese jejich nejznámější řada vín. Vinařství má 250 hektarů vinic kde převládá odrůda španělského původu Monastrell, která se pěstuje po celém pobřeží Středozemního moře. Odrůda Monastrell je pro okolí Jumilla nejvhodnější na pěstování. Hrozny vyžadují teplé podnebí a jsou schopny odolat suchým podmínkám. Jeho ovocná koncentrace, cukry a vysoká úroveň taninů dává vínům eleganci a charakteristickou osobnost.

Bodegas Bleda

Pěstují se zde také další odrůdy, jako je Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Syrah a bílé odrůdy Sauvignon Blanc a Macabeo. Vzhledem ke specifickým klimatickým podmínkám a půdám je ze všech těchto odrůd získáváno více intenzivních chutí, které se liší od odrůdových charakteristik v jiných oblastech. V současné době je pro vinařství charakteristická výroba mladých vín a vysoce kvalitních archivních vín. Ty byly oceněny v řadě národních i mezinárodních soutěží a aktuálně jsou k dispozici ve většině zemí světa.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI JUMILLA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz