OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Castillo de Jumilla Monastrell & Tempranillo

Kód: BB-CJ-MT
Značka: Bleda
205 Kč
Skladem

Cuvée složené ze 2 odrůd. Kromě Tempranilla je zde zachycen také výrazný charakter odrůdy Monastrell, přinášející jemné ovocné tóny a hladký konec.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Bleda - Castillo de Jumilla Monastrell – Tempranillo

Mladé červené
50% Monastrell + 50% Tempranillo
Alc.: 14,5 % obj.

V tomto červeném cuvée je kromě Tempranilla zachycen také výrazný charakter odrůdy Monastrell, přinášející jemné ovocné tóny, a hladký hedvábný konec.  Hluboká červená třešňová barva s vůní zralého ovoce připomínající červené a černé bobule. Vyvážené, lehce pitelné a elegantní víno.

Doporučujeme podávat k bílým a červeným masům, dušeným masům, nízké zvěřině – králík, zajíc, koroptev, zrajícím a vyzrálým sýrům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Jumilla (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Joven
Ročník: 2020
Odrůda: Monastrell, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Bleda a naše nabídka vín

bodegas-bleda

Rodinnou společnost Bodegas Bleda založil roku 1915 Don Antonio Bleda. Na začátku 20. století byli průkopníky ve stáčení vína. Jejich symbolické víno ORO VIEJO získalo zlatou medaili na výstavě v Barceloně Universal v roce 1929. Bodegas Bleda nese označení původu DO Jumilla.

Tento region se nachází ve východním Španělsku, na půli cesty mezi pobřežím Středozemního moře a oblastí Castilla La Mancha. Současné sídlo se nachází v údolí Omblancas v nadmořské výšce 650 metrů v blízkosti hradu Jumilla, tedy "Castillo de Jumilla". Toto jméno pak nese jejich nejznámější řada vín. Vinařství má 250 hektarů vinic kde převládá odrůda španělského původu Monastrell, která se pěstuje po celém pobřeží Středozemního moře. Odrůda Monastrell je pro okolí Jumilla nejvhodnější na pěstování. Hrozny vyžadují teplé podnebí a jsou schopny odolat suchým podmínkám. Jeho ovocná koncentrace, cukry a vysoká úroveň taninů dává vínům eleganci a charakteristickou osobnost.

Bodegas Bleda

Pěstují se zde také další odrůdy, jako je Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Syrah a bílé odrůdy Sauvignon Blanc a Macabeo. Vzhledem ke specifickým klimatickým podmínkám a půdám je ze všech těchto odrůd získáváno více intenzivních chutí, které se liší od odrůdových charakteristik v jiných oblastech. V současné době je pro vinařství charakteristická výroba mladých vín a vysoce kvalitních archivních vín. Ty byly oceněny v řadě národních i mezinárodních soutěží a aktuálně jsou k dispozici ve většině zemí světa.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI JUMILLA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz