PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Sarría Roble

Kód: SAR-GAR
Značka: Sarría
204 Kč
Skladem

Čistá Garnacha vytvořená jako návrat k tradici pěstování a výroby vína čistě z této odrůdy. Zrání 3 měsíce na bariku. Přátelské, nekomplikované a lahodné víno pro spoustu příležitostí.

 

předkrmy, tapasjamon1salámky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorio de Sarría Roble

100% Garnacha
Alc.: 13,5 %

Hrozny pochází z vinic v okolí měst Puente la Reina, Olite and Corella (Navarra) s průměrným stářím 20 let.  Fermentace probíhá v nádržích z nerezové oceli při kontrolované teplotě 28°C, asi 10 až 12 dnů. Vinařství zvolilo čistou Garnachu jako návrat k tradici pěstování a výroby vína čistě z této odrůdy. (V posledních letech je spíše trend míchání s odrůdami Cabernet Sauvignon či Merlot). Víno dále zrálo na amerických dubových barikových sudech po dobu 3 měsíců. Poté na lahvi minimálně 6 měsíců, než šlo do prodeje.

Barva granátově červená s purpurovým ráfkem. Na nose intenzivní aroma červeného a černého bobulového ovoce, zatím co v pozadí můžeme cítit smetanu a balsamico. Na patře dobře zakulacené, velmi ovocné. Dobrá kyselinka a délka dochuti. Přátelské, nekomplikované a lahodné víno pro spoustu příležitostí.

Hodí se k tapas, španělské šunce, chorizu atd.., dušeným masům či silnějším polévkám. Doporučujeme podávat při teplotě 16-18°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Navarra (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2017
Odrůda: Garnacha
Objem: 0,75 l

senorio-de-sarria

Přestože vinařství Señorío de Sarría bylo založeno až v roce 1953, historie ukazuje, že tato země byla využívána pro pěstování vinné révy po mnoho staletí. Señorío de Sarría se nachází v Puente la Reina, v srdci poutníků cestujících do Santiaga. Tato oblast nabízí vynikající klima a půdní podmínky umožňující zpracovávání vysoce kvalitních vín. Na svazích je rozprostřeno 110 ha nejrůznějších odrůd vinné révy. Čelně ke slunci jsou na stranách Sierra del Perdon, Olite a Corella. Každá vinice, rostlina či jednotlivý proces dostává vynikající péči a zvláštní pozorování, aby se hned od začátku rodila skvělá vína. 

Sarria

Pro výrobu červených vín se nejčastěji používají odrůdy Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Cabernet Sauvignon a Merlot. Garnacha se používá pro růžové víno a mladé červené - Roble. Pro bílé víno pak odrůda Chardonnay. Každá z těchto odrůd byla pečlivě vybrána a pěstována v nejvhodnějším místě s dostatkem světla, vlhkosti a s vyváženými teplotními podmínkami.

Stáří vinic zaručuje vynikající kvalitu hroznů: Více než 50 let Garnacha, Graciano, Tempranillo a Mazuelo, více než 20 let: Merlot, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz