OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Pagos de Araiz Crianza

Kód: ARZ-CRI
275 Kč
Skladem

Plné víno s tóny zralého ovoce, karamelu a příjemně sladkým tříslem. Citlivé zpracování odrůd, ze kterých se až po vyzrání v sudech scelí finální cuvée.

 

předkrmy, tapassalámkyrýžejamon1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pagos de Araiz Crianza

Merlot + Syrah + Tempranillo + Cabernet Sauvignon
Alc.: 14,5 % obj.

Tato Crianza se vyznačuje citlivým zpracováním jednotlivých odrůd, ze kterých se až po vyzrání v sudech scelí finální cuvée. Hrozny se sklízí při optimální zralosti z 250 hektarů vlastních 20letých vinic, které mají limitovaný výnos 4000 kg/ha. Sklizeň má svá pravidla a fermentace je prováděna za přísné kontroly teploty a času. Po jablečno-mléčném kvašení stárne v amerických a francouzských sudech po dobu minimálně 11 měsíců. Jedno z nejoblíbenějších vín díky skvělému poměru cena/výkon.

Intenzivní třešňově červená barva. Na nose převládá aroma červeného a černého ovoce doprovázené lehkými doteky pražené kávy, tabáku a pečiva, což je důsledkem zrání na bariku. V ústech je plné, s tóny zralého ovoce, karamelu a má příjemné sladké tříslo. Dlouhá a uhlazená dochuť způsobí, že se od vína nebudete moct odtrhnout.

Hodí se k široké škále tapas, paelle s chorizem, španělským embutidos (jamón, lomo, salchichón) a nebo čokoládovému dezertu s ovocem. Ideální teplota podávání je 18 °C.

penin 89

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2019
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Pagos de Araiz a naše nabídka vín

pagos-de-araiz

Vývoj Pagos de Araiz začal na konci roku 2000, kdy skupina Masaveu získala hospodářství 400 akrů v Olite. Skupina Masaveu Bodegas je původně katalánská rodina, která se usadila v Asturii a má za sebou dlouhou tradici výroby vína, kterou pak rozšířila v polovině dvacátého století. V roce 2000 na trhu objevila první vína z firmy, koncipovaná s ambiciózním cílem a zajímavou kombinací ceny a kvality. Budova výrobního zařízení je umístěna do krajiny šetrně k životnímu prostředí. Vinice leží mezi nízkými kopci a širokými pláněmi nedaleko středověkého městečka Olite. Je to moderní a kreativní projekt, který se snaží vyrábět vína nejvyšší kvality dostupné pro všechny.

Pagos de Araiz

Vinařství pěstuje odrůdy Tempranillo, Merlot a Cabernet Sauvignon na svých 400 ha vinic. V poslední době také obnovilo pěstování odrůdy Garnacha.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz