OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Šamšula Rulandské modré

Kód: JS-RM
314 Kč
Skladem

Vůně planých trnek s tóny ožehnutého dřeva a kandovaného ovoce přechází v elegantní chuť jahodové marmelády a široce strukturované třísloviny.

 

jehněčí maso_1husí a kachní speciality_1zvěřina

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jakub Šamšula - Grand Pinot

100% Pinot Noir, výběr z hroznů
Alc.: 13,5 % obj.
Zbytkový cukr: 0,0 g/l, obsah kyselin: 4,5 g/l

Víno zrálo 12 měsíců na francouzských sudech – barrique. Typicky granátová barva s podtóny mahagonu a tmavé třešně. Vůně planých trnek doplňující projev ožehnutého dřeva a kandovaného ovoce přechází v elegantní chuť jahodové marmelády a široce strukturované třísloviny.

Podávejte k pečenému jehněčímu hřebínku, ke gratinovaným kachním prsům či pernaté zvěřině. Doporučujeme podávat při teplotě 16-18 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Morava (CZE)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Pinot Noir (Rulandské modré)
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Jakub Šamšula a naše nabídka vín

samsula

Vinařství, které celou svou produkci lahvuje, se specializuje na výrobu limitovaných partií přívlastkových, převážně bílých, vín exkluzivní kvality pocházejících z redukovaných sklizní hroznů většinou z vlastních vinic. Hlavní důraz je kladen na přípravu suchých vín, jež vynikají jemností a čistotou chutě.

Samsula

Vinařství je pro ně posláním a každodenní výzvou, věnují se mu s plným nasazením a jen ty nejlepší hrozny, které jim příroda dovolí sklidit přetváří ve víno, se kterým se Vám dostává do rukou ztělesněná práce ve vinici a sklepě. Vychutnejte si vzácný okamžik souznění s vinařem, vinicí a vinařskou tradicí Čejkovic. Jakub Šamšula vystudoval vinařství na Zahradnické fakultě v Lednici, absolvoval Vinařskou akademii ve Valticích a Sommelier academy v Praze a načerpal inspiraci při cestách po Itálii, Francii a Rakousku.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz