OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Vína z oblasti Rheingau

Rheingau je jedním z třinácti německých vinařských regionů produkujících kvalitní vína (Qualitäteswein a Prädikatswein). Region pojmenovaný podle řeky Rýn se nachází ve státním celku Hesensko, západně od Frankfurtu nad Mohanem.

Ačkoliv Rheingau tvoří pouze 3 % z celkové plochy vinic v Německu, bylo již historicky zdrojem důležitých inovací v oblasti pěstování vína a není divu, že z této oblasti pochází několik celosvětově známých producentů vín jako je např. Schloss Johannisberg. Rheingau bývá též často nazýváno kolébkou odrůdy Riesling. Nachází se zde 3125 hektarů vinic, z čehož asi 80 % tvoří právě Riesling, dále se zde pěstují burgundské odrůdy, jako je např. Grauburgunder či Spätburgunder.

Rheingau GALERIE

Zimy jsou zde mírné díky pohoří Taunus, které chrání oblast ze severu před studenými větry a léta jsou teplá. Geologické podmínky jsou zde rozmanité, v podloží se nachází především těžký terciární slín, břidlice, křemenec, žula, pískovec a jíl, půdy jsou hluboké, většinou vápenité, od písčité spraše nebo spraše, střední a hluboké fylity, na západě pak i břidlice.

Mezi oblíbená vína z oblasti Rheingau patří například značka Weingut Carl Ehrhard.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz