28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Vína z oblasti Rheingau

Rheingau je jedním z třinácti německých vinařských regionů produkujících kvalitní vína (Qualitäteswein a Prädikatswein). Region pojmenovaný podle řeky Rýn se nachází ve státním celku Hesensko, západně od Frankfurtu nad Mohanem.

Ačkoliv Rheingau tvoří pouze 3 % z celkové plochy vinic v Německu, bylo již historicky zdrojem důležitých inovací v oblasti pěstování vína a není divu, že z této oblasti pochází několik celosvětově známých producentů vín jako je např. Schloss Johannisberg. Rheingau bývá též často nazýváno kolébkou odrůdy Riesling. Nachází se zde 3125 hektarů vinic, z čehož asi 80 % tvoří právě Riesling, dále se zde pěstují burgundské odrůdy, jako je např. Grauburgunder či Spätburgunder.

Rheingau GALERIE

Zimy jsou zde mírné díky pohoří Taunus, které chrání oblast ze severu před studenými větry a léta jsou teplá. Geologické podmínky jsou zde rozmanité, v podloží se nachází především těžký terciární slín, břidlice, křemenec, žula, pískovec a jíl, půdy jsou hluboké, většinou vápenité, od písčité spraše nebo spraše, střední a hluboké fylity, na západě pak i břidlice.

Mezi oblíbená vína z oblasti Rheingau patří například značka Weingut Carl Ehrhard.

Nejprodávanější

Carl Ehrhrd Riesling rottland trocken
 
604 Kč
Carl Ehrhrd Riesling kabinett feinherb
 
353 Kč
Carl Ehrhrd Riesling roseneck trocken
 
571 Kč
Carl Ehrhrd Riesling trocken
Ehrhard Riesling Trocken
Vyprodáno
EHR-TRO-G
 
327 Kč
4 položek celkem
Carl Ehrhrd Riesling trocken
327 Kč

Toto víno je obrazem místní rüdesheimské minerality. Suchý, čistý riesling který si vychutnáte jen tak samotný, nebo s dobrou rybou.

EHR-TRO-G
Carl Ehrhrd Riesling kabinett feinherb
353 Kč

V chuti se odráží terroir a pověstná rüdesheimská mineralita. Svěží, mladistvý polosuchý Riesling s dlouhou dochutí. Velmi dobře vyvážené a zakulacené víno.

EHR-KAB-FH
Carl Ehrhrd Riesling roseneck trocken
571 Kč

Tradiční suché víno z Rüdesheimu, které bude bavit nejen fanoušky rieslingů! Přesvědčí vás svojí křupavou kyselinkou a velkou elegancí.  

EHR-ROS-TR
Carl Ehrhrd Riesling rottland trocken
604 Kč

Plné ovocné tóny, mineralita a křupavá kyselinka. Víno s jedinečným potenciálem pro zrání v lahvi. Vinice Berg Rottland je v Rüdesheimu vysoce ceněná.  

EHR-ROT-TR
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz