OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

CEPA 21

Kód: CEP21
690 Kč
Skladem

Cepa 21 je vlajkovou lodí Bodegas Cepa 21. Plné, harmonické víno s dlouhou dochutí. Toto víno pochází z vinic, které byly vysázeny před rokem 1990.

 

hovězí masojehněčí masosalámkyjamon1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas CEPA 21 -  Cepa 21

100% Tinto Fino
Alc.: 14,5 % obj.

Víno Cepa 21 je vlajkovou lodí Bodegas Cepa 21. Bylo vytvořeno v roce 2007 s cílem vyrábět vína na základě tradice, původní odrůdy Tinto Fino a terroir Ribera del Duero, a zároveň v souladu s novými vinařskými trendy. 

Toto víno zraje 12 měsíců v nových francouzských sudech a pochází z vinic se severní expozicí, které byly vysázeny před rokem 1990. Víno má nádhernou třešňově červenou barvu s dlouhými fialovými záblesky. Je široké, komplexní a na vůni se objevují tóny kandovaného černého ovoce (moruše, ostružiny a černý rybíz). Přítomnost dubového sudu je ušlechtilá a harmonická. V ústech je opulentní a doprovázeno strukturovanou a elegantní dochutí. 

Hodí se ke španělským embutidos (jamón, lomo, salchichón..), jehněčímu a hovězímu masu. Doporučená teplota podávání 14-16 °C.

parker 90   penin 91   wine spectator 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2017
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství CEPA 21 a naše nabídka vín

cepa-21

CEPA 21 je nový ambiciózní projekt z řady projektů rodiny Morových, majitelů Bodegas Emilio Moro – jednoho z nejreprezentativnějších výrobců vína v oblasti Ribera del Duero. Cílem tohoto projektu bylo vybudovat moderní, funkční až minimalistické vinařství, které vzniklo na základě zájmu několika přátel podílet se na výrobě vína s Morovou rodinou. Podmínky do vstupu projektu CEPA 21 byly velmi prozaické: společník projektu musí být milovníkem vína, přítel Morovy rodiny, a musí vložit do projektu finance, suma ovšem v tomto případě není rozhodující. Zajímavé je, že projektu se zúčastňuje řada známých umělců a sportovců, např. fotbalista Ronaldo.

CEPA 21 je čirým příkladem vinařské revoluce, která se v posledních letech ve Španělsku odehrává. Celkový design vinařství se snaží zprostředkovat podstatu a image vína, které se zde vyrábí. Vykresluje principy jako je vyrovnanost, elegance, harmonie, střízlivost a přesnost. Volba umístění stavby na malém výběžku splňuje dva estetické cíle. Zaprvé, stavba by měla být vnímána jako harmonická součást krajiny, zejména při pohledu z nedalekého města Aranda de Duero; a zadruhé, výhodně navržená místa ve vinařství umožňují nádherný výhled na okolní vinice a zejména na údolí Duero.

Cepa 21

Vinařství sídlí uprostřed asi 50 ha vinic vlastní odrůdy Tinto Fino (nejčistší klon odrůdy Tempranillo). Je moderně vybavené, aby umožnilo přinést to nejlepší z této světově unikátní odrůdy. Údolí, v němž se vinice nachází, je vytvořeno na velkém, starobylém geologickém podloží z období třetihor tvořeného hlínou, písky a jíly. Vinice jsou vysázeny ve výšce 780 – 850 metrů nad mořem. Základní charakteristiku vinic tvoří pozemky se správnou expozicí a půda s minimální úrovní aktivního vápence, která produkuje v krátkém vegetačním období. Tato kritéria byla předmětem důkladného sledování půdy ještě před zahájením výsadby. Mezi další analyzované prvky patří organické látky, dusík, fosfor, draslík, mikroprvky a těžké kovy. Po pochopení původu a složení půdy jsou pak specialisté ve vinařství schopni lépe se starat o životní prostředí, vinnou révu a především o půdu samotnou.

Vzniklé nové víno – CEPA 21 – se orientuje na spotřebitele, kteří mají jisté znalosti a zároveň jsou otevření k poznávání nových degustačních charakteristik, a kteří ocení jemnost a elegantnost vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz