OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ferratus Origen

Kód: FER-OR
Značka: FERRATUS
806 Kč
Skladem

První víno, které vinařství začalo produkovat v roce 2006. Komplexní, v chuti jemné tóny ovoce, tabáku a čokolády. Sametové tříslo a dlouhá dochuť.

 

hovězí masojehněčí maso_1jamon1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ferratus - Origen

100% Tempranillo
Stáří vinic 60-80 let
Alc.: 14 % obj.

Vlajková loď vinařství - jde o první víno, které vinařství začalo produkovat v roce 2006. Omezená produkce maximálně 27.000 lahví. Ruční sběr do boxů na 15 kg hroznů, poté následuje dvojitá ruční selekce hroznů. Malolaktická fermentace probíhá v dřevěných sudech a následné zrání v nových barikových dubových sudech (95% francouzský a 5% americký) minimálně po dobu 14 měsíců.

Hluboká, intenzivní až neprůhledná barva vína, po sklenici stéká velmi pomalu což značí velkou koncentraci a odráží vysokou kvalitu.  Na nose můžeme cítit aroma červeného a černého ovoce s náznakem vůně po sladkém hroznovém cukru, připomínajícím dětství. Velmi komplexní víno, v chuti najdeme jemné tóny tabáku a čokolády díky staření v dubovém sudu. Díky svým sametovým tříslům vzbuzuje pití tohoto vína celkově příjemný pocit, zatímco jeho charakter a síla jsou velmi čisté.

Teplota podávání mezi 16 až 18 °C

penin 94

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2017
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Ferratus a naše nabídka vín

ferratus

V roce 2004 se María Luisa Cuevas a Enrique rozhodli pustit do tohoto projektu a splnit tak sen svého otce, Pedra Cuevase, uznávaného podnikatele v oboru železářství, kterého měli všichni rádi. Tato rodina neměla žádné zkušenosti s výrobou vína a María Luisa dobře věděla, že musí dát dohromady skvělý tým lidí, kteří jí pomohou čelit této jejich vzrušující výzvě: Vytvořit si vlastní vinařství v Ribera del Duero a produkovat úžasná vína pod názvem FERRATUS. V čele vinařství María vysvětlila: „Netřeba dodávat, že s našimi zkušenostmi to bylo zpočátku velice těžké, zažili jsme mnoho pádů a dalo to hodně práce, abychom se rozrostli a stali se silnou společností“. „Naše vinařství je výsledkem odhodlání celé rodiny, která věří v úctu a je přesvědčena, že práce, čas a vytrvalost přinese ovoce a cestu k velkým vínům...“

Ferratus

Hrozny odrůdy Tempranillo nebo-li Tinta Fina rostoucí v regionu Ribera del Duero jsou jedinou odrůdou používanou ve vinařství FERRATUS. Vinařství využívá 20 hektarů vinné révy, z nichž některé jsou starší více než 60 let a rostou na různých typech půdy. Jsou vysázeny na svazích kopců v nadmořské výšce nad 860 metrů. Víno pěstují na několika různých, pečlivě vybraných usedlostech v oblasti Ribera del Duero, jako jsou La Horra, Quintana del Pidio, Quemada, Gumiel de Izán a Moradillo de Roa, aby poskytli vínům ty nejlepší hrozny odrůdy Tempranillo.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz