OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ferratus Sensaciones

Kód: FER-SE
Značka: FERRATUS
1 299 Kč
Skladem

Exploze chutí lesního ovoce, fialek a čokolády. Velmi široké a mohutné, dobře strukturované s dlouhou dochutí. Odborníci mu říkají ''dynamit ve sklenici''.

 

hovězí masojehněčí maso_1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ferratus - Sensaciones

100% Tempranillo
Stáří vinice 60-80 let (Pago de Santa Cruz, La Horra, Burgos)
Alc.: 14,5 % obj.

Všechny hrozny pochází ze single vinice, která svou půdou, nadmořskou výškou 900m, orientací na jih, uspořádáním, unikátním terroir a především stářím dává tomuto vínu obrovský charakter. Omezená výroba pouze 7.030 číslovaných lahví. Ruční sběr do boxů na 15 kg hroznů, poté následuje dvojitá ruční selekce hroznů. Malolaktická fermentace probíhá v dřevěných sudech a následné zrání v nových francouzských barikových dubových sudech minimálně po dobu 15 měsíců.

Odborníci tomuto vínu říkají ''dynamit ve sklenici''. Po ochutnání zažijete explozi chutí lesního ovoce, borůvek a fialek. Najdeme zde tóny tabáku a čokolády díky staření v dubovém sudu spolu s mineralitou, která je pro FERRATUS Sensaciones typická. Na patře velmi široké a mohutné, dobře strukturované s dlouhou dochutí.

Teplota podávání mezi 16 až 18 °C

parker 90   penin 94   suckling 92

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2015
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Ferratus a naše nabídka vín

ferratus

V roce 2004 se María Luisa Cuevas a Enrique rozhodli pustit do tohoto projektu a splnit tak sen svého otce, Pedra Cuevase, uznávaného podnikatele v oboru železářství, kterého měli všichni rádi. Tato rodina neměla žádné zkušenosti s výrobou vína a María Luisa dobře věděla, že musí dát dohromady skvělý tým lidí, kteří jí pomohou čelit této jejich vzrušující výzvě: Vytvořit si vlastní vinařství v Ribera del Duero a produkovat úžasná vína pod názvem FERRATUS. V čele vinařství María vysvětlila: „Netřeba dodávat, že s našimi zkušenostmi to bylo zpočátku velice těžké, zažili jsme mnoho pádů a dalo to hodně práce, abychom se rozrostli a stali se silnou společností“. „Naše vinařství je výsledkem odhodlání celé rodiny, která věří v úctu a je přesvědčena, že práce, čas a vytrvalost přinese ovoce a cestu k velkým vínům...“

Ferratus

Hrozny odrůdy Tempranillo nebo-li Tinta Fina rostoucí v regionu Ribera del Duero jsou jedinou odrůdou používanou ve vinařství FERRATUS. Vinařství využívá 20 hektarů vinné révy, z nichž některé jsou starší více než 60 let a rostou na různých typech půdy. Jsou vysázeny na svazích kopců v nadmořské výšce nad 860 metrů. Víno pěstují na několika různých, pečlivě vybraných usedlostech v oblasti Ribera del Duero, jako jsou La Horra, Quintana del Pidio, Quemada, Gumiel de Izán a Moradillo de Roa, aby poskytli vínům ty nejlepší hrozny odrůdy Tempranillo.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz