OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ferratus Fusión

Kód: FER-FUS
Značka: FERRATUS
1 398 Kč
Skladem

Perfektní splynutí (fúze -> fusión) vzniká pečlivým výběrem půd, hroznů, vinařských metod a mnoha detailů, které dělají toto víno tak zvláštní a jedinečné.

 

zelenina, salátyhoubyzvěřinarybyplody moředezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

FERRATUS FUSIÓN

100% Tempranillo
Alc.: 14,5 % obj.

Limitovaná edice vína, které se vyrábí pouze ve výjimečných ročnících. Osobitá kombinace tradice a inovace. Perfektní splynutí (“fúze“->“fusión“) vzniká pečlivým výběrem půd, hroznů, vinařských metod a mnoha dalších detailů, které dělají toto víno tak zvláštní a jedinečné.

Pečlivý výběr a propojení hroznů z vinic různého terroir a staří dává vínu zvláštní, avantgardní charakter. Hrozny pochází jak z mladých, tak i starých vinic ležících v nadmořské výšce 850 m. Sklízí se ručně do 14kg boxů a následně jsou 2x selektovány na třídicích stolech. Nejprve probíhá kryomacerace a poté malolaktická fermentace ve velkých, 500l francouzských dubových sudech. Během tohoto procesu probíhá pravidelná batonáž. Víno zraje 20 měsíců v nových barikových sudech z francouzského dubu.
Design lahve a její obal vyhrál na mezinárodní soutěži A’Design Award Winner Competition 2017.

Fusión je skvělé víno do gastronomie, kdy může proběhnout fúze vína a pokrmů z nejrůznějších koutů světa. Například ke kořeněným pokrmům (Ras el Hanout, tandoori masala, koriandr, lékořice, rozmarýn, vanilka). Dále ke grilovanému chřestu, houbám, pokrmům s miso. Klasické párování pak může obsahovat zvěřinu, divoké ryby a plody moře typu humr. Ale také ke sladkým kombinacím - hořké čokoládě, omáčkám z lesního ovoce a kokosu. Doporučená teplota podávání 16 – 18 °C.

penin 93

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2017
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Ferratus a naše nabídka vín

ferratus

V roce 2004 se María Luisa Cuevas a Enrique rozhodli pustit do tohoto projektu a splnit tak sen svého otce, Pedra Cuevase, uznávaného podnikatele v oboru železářství, kterého měli všichni rádi. Tato rodina neměla žádné zkušenosti s výrobou vína a María Luisa dobře věděla, že musí dát dohromady skvělý tým lidí, kteří jí pomohou čelit této jejich vzrušující výzvě: Vytvořit si vlastní vinařství v Ribera del Duero a produkovat úžasná vína pod názvem FERRATUS. V čele vinařství María vysvětlila: „Netřeba dodávat, že s našimi zkušenostmi to bylo zpočátku velice těžké, zažili jsme mnoho pádů a dalo to hodně práce, abychom se rozrostli a stali se silnou společností“. „Naše vinařství je výsledkem odhodlání celé rodiny, která věří v úctu a je přesvědčena, že práce, čas a vytrvalost přinese ovoce a cestu k velkým vínům...“

Ferratus

Hrozny odrůdy Tempranillo nebo-li Tinta Fina rostoucí v regionu Ribera del Duero jsou jedinou odrůdou používanou ve vinařství FERRATUS. Vinařství využívá 20 hektarů vinné révy, z nichž některé jsou starší více než 60 let a rostou na různých typech půdy. Jsou vysázeny na svazích kopců v nadmořské výšce nad 860 metrů. Víno pěstují na několika různých, pečlivě vybraných usedlostech v oblasti Ribera del Duero, jako jsou La Horra, Quintana del Pidio, Quemada, Gumiel de Izán a Moradillo de Roa, aby poskytli vínům ty nejlepší hrozny odrůdy Tempranillo.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz