OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Taubenschuss Riesling Ried Steigelberg

Kód: TB-RIE
Značka: Taubenschuss
354 Kč
Skladem

Šťavnaté, křupavé a velmi dobře strukturované víno - tedy silné a plné, ale zároveň jemné a lehce pitelné. Na nose tóny zahradního ovoce.

 

zelenina, salátypředkrmy, tapasdrůbežryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Taubenschuss Riesling Ried Steigelberg

100% Riesling
Alc.: 12,5 % obj.

Víno pochází z téměř 40 let staré vinice Ried Steigelberg, kde je převážně hlinitá sprašová půda. Hrozny se sklízí ručně obvykle v polovině října. Po krátké maceraci a jemném zpracování víno podstupuje fermentaci při kontrolované teplotě 18-20 °C v nerezovém tanku. Do lahví se plní v dubnu následujícího roku.

Víno zlatožluté barvy, jiskrné, střední intenzity. Na nose můžeme cítit tóny zahradního ovoce (meruňky, broskve, jablka) a také citrusů. Na patře je šťavnaté, křupavé a velmi dobře strukturované - tedy silné a plné ale zároveň jemné a lehce pitelné.

Dobře se pije samostatně nebo jako aperitiv, ale hodí se k salátům, předkrmům a lehčím úpravám drůbeže a ryb. Chybu neuděláte ani s rakouskou domácí kuchyní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Taubenschuss a naše nabídka vín

weingut-taubenschuss

Vinařství Taubenschuss vzniklo v roce 1670 a staví na dlouholeté tradici několika generací vinařů. Historický Aspergerhaus, který po staletí patří k největším architektonickým klenotům Poysdorfu, je ideálním domovem pro výrobu a prezentaci vín. V dnešní době vede provoz Monika a Helmut Taubenschussovi. Synové Markus a Thomas jsou neodmyslitelnou součástí vinařství. Starají se o produkci a prodej.

Taubenschuss je monolit vinné oblasti Weinviertlu a je známý pro svá suchá, pro tuto oblast typická vína, která mají vlastní jedinečný charakter. Tajemství spočívá v přirozenosti, a proto má každý ročník své typické vlastnosti.

Taubenschuss

Zhruba 60 kilometrů severovýchodně od Vídně, směrem na Brno, se nachází v lehce kopcovité krajině městečko Poysdorf. Již od 14. století se tady vyrábí víno. Charakteristikou oblasti je dominantní spraš a mírné podnebí, které tvoří perfektní podmínky pro výrobu vyjímečných vín, obzvláště pro odrůdu Veltlínské zelené. Spraš je zemina, která udrží vlhkost a v oblasti kolem Poysdorfu sahá až do 15 metrů hloubky. Je ideálním základem pro Veltlínské Zelené a Burgundské odrůdy. Vápencové, štěrkové a pískové sedimenty v terasách dodávají vínu charakter, mineralitu a jedinečnost. V největší a nejzajímavější vinné oblasti Rakouska se nachází na 20 hektarech vinic odrůdy, které podle struktury půdy, polohy a klimatu dosahují té nejlepší kvality. Víno se sklízí výhradně tradiční ruční selekcí. Tyto základní kameny mají hlavní význam pro excelentní kvalitu vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz