OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Viñedos Centenarios

Kód: CR-CEN
Značka: Cuatro Rayas
263 Kč
Skladem

Víno pocházející z vinic starých více než 100 let. Plné a velmi vyvážené s hedvábnou texturou. Díky ležení na kalech má velké tělo a dlouhou životnost v lahvi.

 

drůbežrybyplody mořevyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuatro Rayas - Viñedos Centenarios

100% Verdejo
Alc.: 13,5 % obj.

Prémiové bílé víno vyráběné zcela z odrůdy Verdejo, vybrané z vinic se stářím více než jedno století. Leží v sudech z nerezové oceli, je fermentováno pomocí domácích kvasnic při teplotě 15°C po dobu 21 dní a minimálně 4 měsíce leží na kalech. Studená macerace probíhá 24 h při teplotě 6°C.

Víno se zlatožlutou barvou a nazelenalými podtóny. Čisté, silné a svěží ve vůni, která je pro tuto odrůdu charakteristická. Ovocné a bylinné s náznakem fenyklu. Chuťově plné, silné ale velmi vyvážené s hedvábnou texturou. Díky ležení na kalech má víno velké tělo a dlouhou životnost v lahvi. Toto víno je podávané na skleničku v první třídě letecké společností Lufthansa!

Servírujeme při teplotě 6-8°C. Víno je ideální podávat ke grilovanému masu a rybě, plodům moře či sýru.

 

penin 92   timatkin 93

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rueda (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2021
Odrůda: Verdejo
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Cuatro Rayas a naše nabídka vín

cuatro-rayas

Historie tohoto vinařství sahá až do roku 1935. Skupina Cuatro Rayas dnes produkuje více než 20% lahvového vína z označením Rueda DO, což z něj činí největšího producenta s tímto označením - s roční produkcí 11 milionů lahví.

Cuatro Rayas

Jejich vína, především z odrůdy Verdejo, jsou lídry v bílých vínech ve Španělsku, a také mají velký vliv na zahraničním trhu. Můžeme je najít ve více než čtyřiceti zemích, jako je Japonsko, Čína, USA, Německo, Velká Británie, Nizozemí a Mexiku. I přes velkou produkci zde najdeme i velice ceněná vína. Například Cuatro Rayas Viñedos Centenarios se rozlévá v Michelinových restauracích na skleničku, letecká společnost Lufthansa ho pak zařadila na svoji vinnou kartu.

Vinařství sídlí nedaleko města Valladolid a své vinice má v oblastech DO Rueda, DO Ribera del Duero a DO Castilla y León.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RUEDA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz