OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Fillaboa Albariño

Kód: FIL-FIL
Značka: Fillaboa
564 Kč
Skladem

Fillaboa je suché Albariño plné různých aromatických tónů. Selekce hroznů z 8 nejlepších parcel tohoto vinařství. Harmonické a dobře strukturované víno.

 

rybyplody mořerýže

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fillaboa Albariño

100% Albariño
Alc.: 13 % obj.

Toto víno pochází z historického místa Finca Fillaboa, z 54hektarové vinice zasazené na zvlněných svazích, které ohraničují její jižní část řeky Tea a Miño, což je přírodní hranice s Portugalskem. Tato „kupáž“ byla vytvořena z nejlepších 8 parcel, které produkují hrozny nejvyšší kvality. Struktura půdy je písčitohlinitá s množstvím kamenů a věk vinic se pohybuje mezi 14 a 28 lety.

Výrobní proces se zaměřuje na posílení primární vůně hroznů Albariño spolu s jedinečností „terroir“, což vede k bílému harmonickému a dobře strukturovanému vínu. Alkoholové kvašení se provádí v nerezových tancích při řízené teplotě mezi 14-16 ° C. Později je ponecháno v depozitu na jemných kalech po dobu nejméně 6 měsíců.

Slámově žlutá barva, čistá a jasná. Na nose intenzivní aroma zralého ovoce, ananasu, jablka, manga a citrusů. Velmi přímé a aromatické s jemnými minerálními tóny. Příjemné na patře, tělnaté a strukturované s velmi dobře zakomponovanou kyselinou. Je vyvážené, svěží a perzistentní. Doporučená teplota podávání 8-10 °C

penin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Rías Baixas (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2021
Odrůda: Albariño
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Fillaboa a naše nabídka vín

fillaboa

V Galícii, v Salvaterra de Miño je jedinečné místo, kde vítr tiše zní a voní Albariño.

"KDYŽ JSTE V BODEGAS FILLABOA, ZASTAVÍ SE ČAS"
Pouze zde můžete odpojit mysl a zapnout každý ze svých smyslů, abyste se nechali ukolébat atlantským vánkem. V tomto vinařství v zóně D.O. Rías Baixas, najdete odpočinek bez pohybu, klid a něžnost v nádherné krásné krajině, ve které je hlavní postavou Albariño. Fillaboa je útočištěm míru. Vinice zde zdobí útlé keře vinné révy, které dávají elegantní hrozny, z nichž lze vyrábět ty nejvybranější bílá vína Albariño vína a likéry.

Fillaboa

"FILLABOA VÁS POHLTÍ"
V Bodegas Fillaboa zažijete senzační krásu, která vás zcela pohltí, aniž byste věděli, jak a proč. Prozradíme vám tajemství: Jako téměř vždy odpověď spočívá v jemnosti každého detailu. Protože zde se země setkává s oblohou a mořem, dokud příroda nepromluví vinnou révou.

"54 HEKTARŮ ALBARIÑA"
Fillaboa je místo s jedinou hlavní rolí: hroznem odrůdy Albariño. Vládne. Je to královna naší země. Ona učí každého z nás žít čtyři roční období. Teprve až se vyvine, zkušené ruce ji pečlivě a jemně s citem zachytí, což je začátkem nádherné cesty k lahvím plných krásných bílých vín.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RÍAS BAIXAS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz