OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Thanisch Riesling 'Hochgewächs' Süss

Kód: TH-KAB-S
Značka: Thanisch
380 Kč
Skladem

Sladce svěží Riesling, se kterým se nebudete nudit. Hravá chuť s příjemnou kyselinkou. Aroma jablek a citrusů, kombinace sladkých letních chutí.

 

sýry s modou plísníasijské pokrmy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Thanisch Riesling 'Hochgewächs' fruchtsüss

100% Riesling
Alc.: 8 % obj.
Cukr: 47 g, kyselina: 8,3 g

Sklizeň s nižším výnosem se ve víně projevuje vyšší hustotou a mineralitou na patře. Výborně vybalancovaný cukr a nízký obsah alkoholu (pouze 8,5 %), díky kterému se víno této vysoké kvality dobře pije.

Aroma jablek a citrusů, kombinace sladkých letních chutí s koncovou kyselinkou. Ideální nejen jako aperitiv na terase ale také na párování s ostrými asijskými pokrmy. Zajímavé párování může být i se slanými krekry a různými dipy, nebo ke kombinaci jahody + modrý sýr. Doporučujeme podávat při teplotě 9-10 °C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Mosel (GER)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Sladké
Ročník: 2020
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Thanisch a naše nabídka vín

weingut-thanisch

Vinařství Thanisch a syn je ukázkou moderního vinařství s velkou tradicí. Tradice tohoto vinařství lze vysledovat až do roku 1648. V roce 2001 syn Jörg převzal obchod jeho rodičů a pokračuje jako úspěšná hlava společnosti. Produkují se zde úžasné Rieslingy, které si také sami pěstují na strmých svazích řeky Mosel. Vinohrad leží na jihozápadních strmých svazích a v současné době se rozkládá přibližně na 5 hektarech. Půdy se skládají ze zvětralé břidlice se sklonem až 70%. Kamenné, měkké břidličné půdy dokonale ukládají teplo a zároveň řeka Mosel odráží na vinice světlo jako sluneční reflektor. Sklizně probíhají na konci října.

Thanisch

Vinice se nachází v nejlepší lokalitě "Lieserer Niederberg Helden", kde vyrábí hlavně suchá a polosuchá vína. Elegantně sladké speciality jsou pěstovány v "Brauneberger Juffer" a šťavnatá, jemně ovocná vína v "Bernkastel-Kueser Weisenstein". V zájmu vytvoření minerálních a ovocných vín, je důležité používat jen krásné, zralé hrozny. Ty se sklízejí ručně a ve vybraných sklizních v několika kolech. Klade se také důraz na neustálé ochutnávání hroznů.

 


 

→ PŘEJÍT DO MOSELY

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz