PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Taubenschuss Grüner Veltliner Ried Tenn Reserve

Kód: TB-GVRT
Značka: Taubenschuss
449 Kč
Skladem

Krásně nazrálý Veltlín ze starší vinice Ried Tenn, nesoucí ochrannou známkou původu Weinviertel DAC. Zraje v akátových sudech a díky tomu je víno zakulacené a elegantní s tóny medu a bylin.

 

asijské pokrmypálivá jídlaryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Taubenschuss Grüner Veltliner Ried Tenn RESERVE Weinviertel DAC

100% Veltlínské zelené
Alc.: 13 %

Hrozny pochází z konkrétní vinice Ried Tenn, jejíž stáří je 31 let. Půda je zde řídká sprašová s vysokým obsahem vápna a štěrku. Ruční sběr hroznů probíhá koncem října. Macerace probíhá až 15 hodin, jemné zpracování, spontánní fermentace v nerezovém tanku a následuje zrání 22 měsíců na vlastních kalech. Toto zrání probíhá ze 2/3 v nerezovém tanku a z 1/3 ve velkém akátovém dřevěném sudu. Do lahví se plní až následující rok v srpnu.

Intenzivní zlatavě žlutá barva. Na nose velmi koncentrovaná vůně, v chuti výrazné bylinné a medové tóny, jemné, elegantní a kořeněné. Víno má větší tělo a příjemnou kyselinku. Dokonale se hodí k pikantním asijským jídlům, ale také k salátům a předkrmům nebo rybím pokrmům.

falstaff 93

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Weinviertel (AUT)
Specifikace: suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2016
Odrůda: Grüner Veltliner
Objem: 0,75 l

weingut-taubenschuss

Vinařství Taubenschuss vzniklo v roce 1670 a staví na dlouholeté tradici několika generací vinařů. Historický Aspergerhaus, který po staletí patří k největším architektonickým klenotům Poysdorfu, je ideálním domovem pro výrobu a prezentaci vín. V dnešní době vede provoz Monika a Helmut Taubenschussovi. Synové Markus a Thomas jsou neodmyslitelnou součástí vinařství. Starají se o produkci a prodej.

Taubenschuss je monolit vinné oblasti Weinviertlu a je známý pro svá suchá, pro tuto oblast typická vína, která mají vlastní jedinečný charakter. Tajemství spočívá v přirozenosti, a proto má každý ročník své typické vlastnosti.

Taubenschuss

Zhruba 60 kilometrů severovýchodně od Vídně, směrem na Brno, se nachází v lehce kopcovité krajině městečko Poysdorf. Již od 14. století se tady vyrábí víno. Charakteristikou oblasti je dominantní spraš a mírné podnebí, které tvoří perfektní podmínky pro výrobu vyjímečných vín, obzvláště pro odrůdu Veltlínské zelené. Spraš je ovocná zemina, která udrží vlhkost a v oblasti kolem Poysdorfu sahá až do 15 metrů hloubky. Je ideálním základem pro Veltlínské Zelené a Burgundské odrůdy. Vápencové, štěrkové a pískové sedimenty v terasách dodávají vínu charakter, mineralitu a jedinečnost. V největší a nejzajímavější vinné oblasti Rakouska se nachází na 20 hektarech vinic odůdy, které podle struktury půdy, polohy a klimatu dosahují té nejlepší kvality. Víno se sklízí výhradně tradiční ruční selekcí. Tyto základní kameny mají hlavní význam pro excelentní kvalitu vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI WEINVIERTEL

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz