OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

12 Lunas Blanco

Kód: GRI-LUN-BLC
Novinka
367 Kč
Skladem

Bílé víno postavené na odrůdě Chardonnay. Svěží, aroma bílých květů a peckovic, dobrá kyselinka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

El Grillo y La Luna - 12 Lunas Blanco

90% Chardonnay, 10% Gewürztraminer
Alc.: 14 % obj.

Hrozny Chardonnay a Gewürztraminer se sklízí odděleně, jakmile každá odrůda dosáhne optimálního bodu zralosti. Následně se také zpracovávají odděleně. Po příjezdu do vinařství se hrozny třídí, lehce podrtí a velmi šetrně lisují. Mošty se nechají gravitační metodou vyčeřit po dobu 48 hodin, aby se odstranily husté usazeniny a zbytky semen, která by mohla vínu předat nežádoucí zelené, bylinné tóny. Alkoholická fermentace probíhá v nerezových tancích při teplotě 14 a 17 °C po dobu přibližně dvou týdnů. Až poté se obě odrůdy smíchají a nechají zrát na kalech asi 4 měsíce v nerezových při 12 °C. Měsíc před lahvováním se přeruší pravidelní promíchávání kalů, a víno se nechá samovolně vyčeřit.

Zvolená kombinace odrůd dělá z 12 Lunas Blanco velmi elegantní víno. Citronově žlutá barva. Intenzivní vůně s tóny květin, broskví a tropického ovoce (ananas, liči). Na patře velmi hladké, svěží, s dobrou plností, svěží kyselinkou a závěrečnou slaností, která vínu dodává délku.

Hodí se k bílému masu, světlým omáčkám, pokrmům z rýže a také výraznější úpravě ryb a plodů moře.

penin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Somontano (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Gewürztraminer, Chardonnay
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství El Grillo y La Luna a naše nabídka vín

grillo logo

El Grillo y La Luna ("Cvrček a měsíc") je rodinná firma, která se zrodila v městečku Barbastro v roce 2007 s jediným cílem, vytvářet vína s duší a jedinečným charakterem. S 53 hektary vlastních vinic a roční produkcí do 250 tis. lahví je to jedno z nejmenších vinařství v Somontano DO. Veškerou úrodu sklízí a selektují ručně. Termín sklizně nestanovují předpisy, ale určí se tak, že se vyjede do vinic a ochutnají se hrozny. „S láskou, klidem a odhodláním tak získáváme vína s tělem, svěžestí a rovnováhou. Výjimečná vína, ve kterých terroir a odrůda hroznů dosahují svého nejlepšího výrazu.“

 Grillo galerie

„Trpělivost“ je synonymem tohoto vinařství, dlouho čekají na optimální zralost každé odrůdy na každém pozemku. Věří, že dobré víno začíná ve vinicích, proto vyrábí všechna vína neuspěchaně, s maximálním respektem ke specifikům každého ročníku. Vína se do prodeje uvolňují až ve chvíli, kdy jsou skutečně hotová a připravená k pití. Je to tedy nepochybně jejich zrání, co odlišuje vína Grillo od ostatních z oblasti DO Somontano („Somontano“=pod horami).

Víno Grillo (červená lahev se cvrčkem) vyhrálo ocenění „Nejlepší design lahve“ na mezinárodní soutěži Wine & Spirit Competition – IWSC: Wine Artwork & Bottle Design.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI SOMONTANO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz