OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Villarrica Rosé

Kód: VILR-ROS-ES
Značka: Villarrica
274 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Tradiční růžové víno z vesnice San Asensio. Toto suché cuvée z bílých a červených hroznů vás velmi příjemně překvapí svou elegancí a svěží chutí.

 

předkrmy, tapaszelenina, salátydezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorío de Villarrica Rosé 

Viura a Garnacha
Alc.: 12,5 % obj.

Víno pochází z jílovito-vápenitých vinic. Sklizeň hroznů probíhá ručně, tradiční fermentace v nerezových tancích o objemu 15 000 kg při kontrolované teplotě 20 °C po dobu asi 20 dnů. Poté je víno za studena stabilizováno, nalahvováno a čeká na uvedení na trh. Tradiční růžové víno z vesnice San Asensio. Suché cuvée z bílých a červených hroznů vás velmi příjemně překvapí. 

Světlá, bledě růžová barva. Kromě tónů hrušky a jablka, které přináší odrůda Viura, zde najdeme také červené ovoce, zejména maliny, díky odrůdě Garnacha. Živé, ovocné a perfektně svěží.

Hodí se jako aperitiv, k tapas, salátům a dalším lehčím pokrmům či ovocnému dezertu. Doporučujeme podávat při teplotě 6-8°C. 

mein_rosé

Señorío de Villarrica Rosé 2021 získalo kategorii -růžové suché- ocenění „nejlepší růžové víno Španělska“ v mezinárodní soutěži Meininger's International Rosé Award 2022 konané v Německu.

 rosepreis_90

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Růžové
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2022
Odrůda: Garnacha, Viura (Macabeo)
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Villarrica a naše nabídka vín

villarica

Vinařství Señorío de Villarrica patří rodině vinařů a vinohradníků, která historický sídlí v srdci oblasti Rioja DOCa, tedy Rioja Alta v městečku San Asensio, kde se pečlivě starají o 110 ha svých starých vinic. Tato rodina s vášní produkuje špičková vína díky péči a znalostem sbíraným již po 4 generace.

Villarrica

Historie sahá až do roku 1860, kdy prapředci zakládali první vinice. Na začátku vinařství jako takového pak byla práce zakladatele Florentino Fernándeze, který viděl v révě a půdě optimální vlastnosti pro výrobu lahodných vín. V současné době jsou to jeho čtyři synové, kteří stojí v čele vinařství a vinic. Jsou nositeli vinařské tradice, v které se narodili a vyrůstali, ale zároveň přinášejí inovaci moderní doby. Všechna vína jsou vyráběna pouze z hroznů vlastních vinic a hrozny se sbírají ručně. O vinice se starají vysoce kvalifikovaní odborníci, někteří již déle než 20 let.

První vinice byly vysázeny roku 1911, 1926 dále pak 1940 a 1960. Jsou vysazeny v nadmořské výšce 650 m v kamenitém terénu, odkud pocházejí nejlepší a nejelegantnější vína odrůdy Tempranillo. V létě probíhá prořezávání hroznů, což umožňuje dosáhnout správné dozrávání. Sklizeň začíná začátkem října a celá se provádí pouze ručně. Dvojí selekce hroznů zaručuje nejlepší surovinu na výrobu vín. Již ve vinohradech se vybírají nejlepší hrozny a ty špatné se vyřazují.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz