OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Cava MARE Brut Nature Gran Reserva

Kód: RI-MARE
Značka: Giró Ribot
576 Kč
Skladem

Tato cava MARE (neboli ''matka'') vyniká hlavně svojí suchostí a mineralitou. Perfektní společník k ústřicím a mořským plodům.

 

rybyjehněčí maso_1dezertyplody moře

Detailní informace

Detailní popis produktu

Giró Ribot - MARE Gran Reserva Brut Nature

60% Xarel·lo; 30% Macabeo; 10% Parellada
Alkohol 12 % obj.
Kyseliny 4,0 g/l
Zbytkový cukr 2 g/l
Zrání na lahvi více než 40 měsíců
Celková produkce 20.000 lahví

Sklizeň probíhá ručně do 20 kg plastových beden od začátku do konce září. Hrozny pocházejí z nejstarších původních vlastních vinic vinaře v El Pont, stáří vinic je 30-50 let a produkce je omezená. Vyrobeno s velkou péčí za pomocí nejnovějších technologií. Hrozny jsou odstřapeny a následně proběhne kryomacerace pro získání primárních aromat hroznů. Kvašení probíhá v nerezových tancích při velmi nízkých teplotách, 12-14 ° C, za účelem získání plného potenciálu sekundárních vůní. Po smíchání vína dochází k druhotnému kvašení v lahvi tradiční metodou 36 měsíců. Pro tohle šumivé víno se používají vybrané kvasinky s vysokým potenciálem pro autolýzu, což je proces, který pomůže ve víně vytvořit sametovou texturu, která hladí při pití na patře. Čiré se světle slámovou barvou se zlatavými odlesky, s neustálou jemnou perlivostí. Bublinky tvoří ve sklenici stálou bublinkovou korunku. Na nose intenzivní aroma s nádechem vyzrálosti, s jemným náznakem vůně ořechů, rozinek, fíků a medu. Ve druhé fázi cítíme vůni sušených bylin, heřmánku a fenyklu. V ústech pěkně vyvážené, strukturované a s osobitým charakterem. Příznak dlouhého zrání v lahvi dává příjemnou smetanovost v harmonii s jemným a dlouho trvajícím dotykem bublinek. Perzistentní, intenzivní a velmi elegantní.

Jeho struktura a speciální osobitý charakter je ideálním společníkem propracovaných pokrmů z masa nebo ryb. Subtilnost jemné bublinky se dokonale páruje se všemi druhy koláčů jako dezert, stejně jako s pokrmy s ořechy. Velký a skvělý aperitiv!

Teplota pro podávání mezi 6 - 8 ºC. 

penin 93   penin 92

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Penedés (ESP)
Druh: Cava
Obsah cukru: Brut Nature
Typ vína: Gran Reserva
Ročník: 2017
Odrůda: Parellada, Viura (Macabeo), Xarel·lo
Objem: 0,75 l
Zrání: Metoda Champenoise

Vinařství Giró Ribot a naše nabídka vín

giro-ribot

Giró Ribot je 100% rodinná firma a výrobce šumivých vín v regionu DO Cava. Vinařství se nachází v Santa Fe del Penedés, v srdci Penedés a Cava Regionu, nedaleko Barcelony.

Celá DO Penedés se nachází v oblasti DO Cava, která se rozprostírá na ploše kolem 33000 hektarů. Zeměpisná oblast Penedés má typické středomořské klima s mírnými zimami, středními léty a ročními srážkami mezi 500 a 600 mm. V letním období převažuje přísun vánku od moře, umožňující optimální větrání v našich vinicích. Půdy v této oblasti poskytují výborné podmínky pro pěstování hroznů. Hlinité půdy, jílové vápence umožňují správné odvodnění a jsou schopny pojmout dostatečné množství vody.

Giró Ribot

Rodina Giró Ribot je úzce spjata s regionem Penedés, protože už předchozí generace se věnovali zejména výrobou likérů a destilátů. Giró Ribot si klade za cíl dosažení vysoké kvality výrobků díky neustálému zlepšování a pečlivé výrobě. Jejich hledání nejvyšší kvality spolu se silnou angažovaností v rodině dává jejich výrobkům osobitost. Paul Cheneau Cavas vyrábí hlavně z původních odrůd (Macabeo, Xarel.lo, Parellada) a Trepat spolu s Pinot Noir Rose Cavas, všechny pocházejí z vinic v okolí nemovitosti. Giró Ribot vlastní 100 hektarů vinic, z nichž přibližně 40 ha. nejvhodnějších parcel je určeno pro výrobu Cavas Paul Cheneau.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PENEDÉS

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz