OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Sarría Reserva Especial Magnum

Kód: SAR-RESP-MGN
Značka: Sarría
2 501 Kč
Skladem

Toto víno je třešničkou na dortu v portfoliu Señorío de Sarría. Velké víno s velkým potenciálem k archivaci. V lahvi Magnum 1,5 l.

 

hovězí masozvěřinadezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Señorio de Sarría - Reserva ESPECIAL Magnum 1,5 l

Cabernet Sauvignon + Graciano
Alc.: 14 % obj.

Hrozny pochází z vinic v okolí měst Puente la Reina s průměrným stářím přes 30 let. Ruční sběr probíhá od září do října a maximální výnos je 4000 kg na hektar. Fermentace probíhá v nádržích z nerezové oceli při kontrolované teplotě 28°C po dobu 15 dnů. Víno dále zrálo na francouzských a amerických dubových barikových sudech po dobu 24 měsíců. Poté na lahvi ještě minimálně 1 rok, než šlo do prodeje.

Velmi hluboká barva černých višní. Na nose je víno intenzivní s tóny přezrálého černého ovoce, sladké lékořice, eukalyptu, kakaa, toastovinky a koření. V ústech je silné, dobře strukturované, zároveň krémové a velmi chutné. Jemné balsamicové a vanilkové tóny se mísí s kořeněnými tóny černého a červeného pepře. Velmi elegantní, kulaté s dlouhou dochutí. Velké víno s velkým potenciálem k archivaci.

Toto víno se hodí servírovat ke grilovanému červenému masu, zvěřině (i pernaté) či dezertům z hořké čokolády. Doporučujeme podávat při teplotě 16-18 °C.

MUNDUS GOLD   penin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Navarra (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2015
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Graciano
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Sarría a naše nabídka vín

senorio-de-sarria

Přestože vinařství Señorío de Sarría bylo založeno až v roce 1953, historie ukazuje, že tato země byla využívána pro pěstování vinné révy po mnoho staletí. Señorío de Sarría se nachází v Puente la Reina, v srdci poutníků cestujících do Santiaga. Tato oblast nabízí vynikající klima a půdní podmínky umožňující zpracovávání vysoce kvalitních vín. Na svazích je rozprostřeno 110 ha nejrůznějších odrůd vinné révy. Čelně ke slunci jsou na stranách Sierra del Perdon, Olite a Corella. Každá vinice, rostlina či jednotlivý proces dostává vynikající péči a zvláštní pozorování, aby se hned od začátku rodila skvělá vína. 

Sarria

Pro výrobu červených vín se nejčastěji používají odrůdy Tempranillo, Graciano, Mazuelo, Cabernet Sauvignon a Merlot. Garnacha se používá pro růžové víno a mladé červené - Roble. Pro bílé víno pak odrůda Chardonnay. Každá z těchto odrůd byla pečlivě vybrána a pěstována v nejvhodnějším místě s dostatkem světla, vlhkosti a s vyváženými teplotními podmínkami.

Stáří vinic zaručuje vynikající kvalitu hroznů: Více než 50 let Garnacha, Graciano, Tempranillo a Mazuelo, více než 20 let: Merlot, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI NAVARRA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz