OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lezcano-Lacalle

Webová stránka značky: Lezcano-Lacalle

Vinařství Lezcano-Lacalle a naše nabídka vín

lezcano logo

Bodegas Lezcano-Lacalle se nachází v bývalém království, oblasti Castilla y León na severozápadě Španělska. Konkrétně v historickém středověkém městě Trigueros del Valle, asi 30 km severně od města Valladolid. Vinařství založila rodina Lezcano-Lacalle v roce 1991 v prostorách, kde našli starý podzemní lis a kde výroba vína probíhala více než před 200 lety. Hned z první sklizně již bylo víno klasifikováno jako Reserva, jako první svého druhu v Cigales DO, Lezcano-Lacalle je tedy průkopníkem velkých vín v tomto regionu.

Lezcano - Lacalle

José-Félix Lezcano León byl zakladatelem regionu Cigales s chráněným označením původu DO. V roce 1991 to byl on kdo shromáždil místní vinaře, sjednotil tento region a stal se také prvním prezidentem. Ve stejné době ukončil enologické studium jeho syn Félix Lezcano Lacalle. Ten se fascinován studiem a vinařským životem přestěhoval do Trigueros del Valle a spolu s otcem založili vinařství. Jako první začali kromě odrůdy Tempranillo pěstovat také odrůdu Merlot a vyrábět kvalitní víno typu Reserva pod značkou Lezcano-Lacalle. Vlastní vinice se nachází v bájném Pago de Valdeátimave výšce více než 830 m nad mořem, na převážně štěrkovém podloží. Klima je zde kontinentální, s velkými výkyvy teplot, silnými větry a slabými dešťovými srážkami. V těchto výjimečně drsných podmínkách se ovšem rodí hrozny překvapivé kvality a vznikají nezapomenutelná vína.

Ve vinařství se vyrábí vína pouze z hroznů odrůdy Merlot a Tempranillo, z vinic starších 25 let. Celou nabídku tvoří 3 moderní a exkluzivní vína – Maudes, Lezcano-Lacalles Reserva a DÚ Reserva. Zrání probíhá v barikových dubových sudech, dle typu 12 až 30 měsíců. Vína plná kultury, která vyjadřují historii této krajiny a legendárních vinic.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CIGALES

 


 

5 položek celkem
víno Lezcano Lacalle Maudes španělské
Tip
480 Kč

Lahodná Crianza ze stále více populární oblasti Cigales DO. Dobře vyvážené a velmi koncentrované víno s dominantní chutí černého ovoce.   

LL-MAU
víno Lezcano Lacalle Reserva španělské
814 Kč

První víno Reserva, které bylo nalahvované v oblasti Cigales DO! Plné a skvěle vyvážené s dlouhotrvajícím koncem. Víno, které si zamilujete od prvního napití.  

LL-RES
víno lezcano lacalle maudes magnum španělské
1 048 Kč

Lahodná Crianza ze stále více populární oblasti Cigales DO v lahvi magnum. Dobře vyvážené a velmi koncentrované víno s dominantní chutí černého ovoce.   

LL-MAU-MGN
víno Lezcano Lacalle DU Reserva španělské
1 599 Kč

Skvělá Reserva DÚ je vrcholným projektem vinařství. Plné víno s velkým potenciálem k archivaci. Doporučujeme ale ochutnat ihned, jako Domácí Úkol ;)  

LL-DU
víno lezcano lacalle reserva magnum španělské
1 633 Kč

Plné a skvěle vyvážené s dlouhotrvajícím koncem. Víno, které si zamilujete od prvního napití. Praktická velikost lahve magnum pro příjemné večery.  

LL-RES-MGN

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz