OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lezcano-Lacalle Reserva

Kód: LL-RES
814 Kč
Skladem

První víno Reserva, které bylo nalahvované v oblasti Cigales DO! Plné a skvěle vyvážené s dlouhotrvajícím koncem. Víno, které si zamilujete od prvního napití.

 

zvěřinahovězí masojehněčí masovyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Lezcano-Lacalle Reserva

80 % Tempranillo + 20 % Merlot
Alc.: 15 % obj.

Lezcano a Lacalle jsou příjmení rodiny, která založila stejnojmenné vinařství v roce 1991. Tato rodina se stala průkopníkem vín typu Reserva v Cigales DO a toto víno bylo první takto označené v celé oblasti. Víno plné kultury, které vyjadřuje historii krajiny Trigueros del Valle a místních legendárních vinic.
Víno pochází z vinic ve vysoké nadmořské výšce více než 830 m. Půda je zde vápenitá a velmi kamenitá. Hrozny se sklízí pouze ručně. Vyrábí se v limitované produkci, pouze asi 6.200 lahví. Víno zraje 27 měsíců na barikovém sudu, v Lezcano-Lacalle používají sudy z amerického Missouri dubu, v případě Reservy z druhého použití. Poté ještě víno odpočívá minimálně 14 měsíců na lahvi, než jde do prodeje.

Velmi intenzivní rubínová barva. Ve vůni najdeme teplé tóny koření a černého ovoce. V ústech se objevuje vyzrálé ovoce, jako je černý rybíz, borůvky, višně a také džem. Jemné známky dřeva díky staření v sudu. Víno plné, s dobrým tělem a koncentrací. Skvěle vyvážené s dlouhotrvajícím koncem. Víno, které si zamilujete od prvního napití. Je vhodné k aktuálnímu pití ale má ještě dlouhý život před sebou.

Víno se hodí k tradičním španělským pokrmům, jako jsou dušená masa (hovězí, zvěřina), k jehněčímu masu či vyzrálým sýrům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Cigales (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2017
Odrůda: Merlot, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Lezcano-Lacalle a naše nabídka vín

lezcano logo

Bodegas Lezcano-Lacalle se nachází v bývalém království, oblasti Castilla y León na severozápadě Španělska. Konkrétně v historickém středověkém městě Trigueros del Valle, asi 30 km severně od města Valladolid. Vinařství založila rodina Lezcano-Lacalle v roce 1991 v prostorách, kde našli starý podzemní lis a kde výroba vína probíhala více než před 200 lety. Hned z první sklizně již bylo víno klasifikováno jako Reserva, jako první svého druhu v Cigales DO, Lezcano-Lacalle je tedy průkopníkem velkých vín v tomto regionu.

Lezcano - Lacalle

José-Félix Lezcano León byl zakladatelem regionu Cigales s chráněným označením původu DO. V roce 1991 to byl on kdo shromáždil místní vinaře, sjednotil tento region a stal se také prvním prezidentem. Ve stejné době ukončil enologické studium jeho syn Félix Lezcano Lacalle. Ten se fascinován studiem a vinařským životem přestěhoval do Trigueros del Valle a spolu s otcem založili vinařství. Jako první začali kromě odrůdy Tempranillo pěstovat také odrůdu Merlot a vyrábět kvalitní víno typu Reserva pod značkou Lezcano-Lacalle. Vlastní vinice se nachází v bájném Pago de Valdeátimave výšce více než 830 m nad mořem, na převážně štěrkovém podloží. Klima je zde kontinentální, s velkými výkyvy teplot, silnými větry a slabými dešťovými srážkami. V těchto výjimečně drsných podmínkách se ovšem rodí hrozny překvapivé kvality a vznikají nezapomenutelná vína.

Ve vinařství se vyrábí vína pouze z hroznů odrůdy Merlot a Tempranillo, z vinic starších 25 let. Celou nabídku tvoří 3 moderní a exkluzivní vína – Maudes, Lezcano-Lacalles Reserva a DÚ Reserva. Zrání probíhá v barikových dubových sudech, dle typu 12 až 30 měsíců. Vína plná kultury, která vyjadřují historii této krajiny a legendárních vinic.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CIGALES

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz