OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Familia Valdelana Crianza

Kód: VAL-FAM-CRI
Značka: Valdelana
351 Kč
Skladem

Silné a elegantní víno, dlouhá a intenzivní dochuť s nádechem třešní, jahod a čokolády. Zrálo 12 měsíců ve francouzských a amerických barikových sudech.

 

předkrmy, tapasjehněčí maso_1salámky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Valdelana - Familia Valdelana Crianza

95% Tempranillo, 5% Mazuelo
Alc.: 14,5 % obj.

Odrůda Mazuelo je dobrým společníkem odrůdy Tempranillo, pomáhá mu vytvořit víno s více taniny, vyšší kyselinkou a konzistentní barvou. Juan Jesús, otec, a majitel vinařství, ale také enolog v tomto víně Crianza zachytil plný potenciál místního terroir a pravý výraz své země.

Předfermentační macerace při nízkých teplotách a spontánní alkoholová fermentace. Malolaktická fermentace probíhá ve francouzských dubových sudech. Víno bylo poté stařeno po dobu 12 měsíců ve francouzských (50%) a amerických (50%) dubových barikových sudech.

Tmavá, třešňově červená barva, čistá a zářivá. Ve vůni je víno ovocné, s tóny dřeva a balsamica. Na patře můžeme ucítit borůvky a divoké ostružiny, dobře integrované tóny dřeva, vanilky a skořice. Silné a elegantní víno. Dlouhá a intenzivní dochuť s nádechem třešní, jahod a čokolády.

Dobře se hodí k různým druhů tapas, dušenému a pečenému masu, luštěninám, domácím španělským pokrmům. Doporučujeme podávat při nižší teplotě, kolem 14 – 16 °C.

penin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2020
Odrůda: Cariñena (Mazuelo), Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Valdelana a naše nabídka vín

valdelana

Rodina Valdelana hospodaří na svých pozemcích v Elciego již od XVI. století. Od tohoto momentu se také datuje aktivita rodiny Valdelana ve světě révy a vína. V roce 1860 zemřel tehdejší majitel bodegy následkem CO2, plynu, který se uvolňuje během alkoholového kvašení. V roce 1950 dědeček Pedro vynaložil velké úsilí na rozšíření svých vinic. Později otec Isidoro s pýchou vzpomíná na své dobrodružné začátky, když v roce 1974 uvedl na trh první láhve vína s etiketou Valdelana. Nejstarší dokument bodegy pochází z 12. listopadu 1583. To je datum, kdy za vlády Filipa II. Elciego získalo nezávislost na Laguardii. Za tuto nezávislost španělský král ovšem inkasoval peníze a džbány vína, které pocházely ze sklepů Elciega.

Valdelana

V současné době je majitelem bodegy Juan Jesús Valdelana, který vstoupil do vinařského světa v roce 1980, když koupil svoje první vinice v Elciego a tím rozšířil rodinné vinařství. V roce 1989 byl vybrán spolu s dalšími 14 vinaři z oblasti Rioja Alavesa ke studiu vinohradnictví, vinařství a marketingu a v roce 1991 získává titul enologa. Je to právě on, kdo realizuje poslední rozšíření bodegy a tak se pouští za novými cíli na základě znalostí a moudrosti vinařů jeho rodiny.

Lokalizace Bodegas Valdelana patří do jedné ze tří podoblastí, které mohou používat označení původu Rioja DOCa, a to podoblasti 'Rioja Alavesa'. Nachází se mezi řekou Ebro a pohořím Sierra Cantabria. Půda v této oblasti je jílovito vápenatá, s velmi vysokým procentem (cca 48%) vápence. V tak chudé půdě a navíc vystavené tzv. vodnímu stresu, jediné rostliny, které přežijí, jsou olivovník a vinná réva. Přítomnost pohoří Sierra Cantabria, chrání celou oblast před studenými větry ze severu a tím vytváří mikroklima vynikající pro pěstování kvalitních hroznů. Orientace zóny se nazývá face-to-sun, tj. východ-západ, takže sluneční svit je neustálý, což podporuje dosažení optimální zralosti hroznů. Proto hrozny sklizené v oblasti Rioja Alavesa jsou malé s velmi silnou a tvrdou slupkou, s velkou koncentrací a jen nízkým obsahem vody. Což znamená, že vína z těchto hroznů jsou ovocná, jak ve vůni tak i v chuti, mají vysokou koncentraci barvy a jsou velmi chutná, vyvážená, zakulacená a bez ostrostí. Toto všechno je v důsledku jejich nízké kyselosti (typem půdy) a vysokým obsahem alkoholu (působením slunečního záření na rostliny a vodním stresem).

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz