OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Finca Loranque

Webová stránka značky: Finca Loranque

Vinařství Finca Loranque a naše nabídka vín

finca loranque logo

Finca Loranque se nachází na velmi známých půdách v okolí oblasti Toledo. Vyrábí zde škálu vín, kdy každé z nich má svojí jedinečnou osobnost a výrazný charakter terroir, na pozadí staleté vinařské tradice. Cílem Finca Loranque je obnovit vinařskou historii v jejich regionu, která je kulturou výroby vína charakterizována, vrátit této oblasti slávu, kterou vždy měla, a dodat vínům osobitost a uznání.
Na vlastních pozemcích bylo vybráno 42 hektarů pro osázení révou odrůdy Syrah, Cabernet Sauvignon, Tempranillo a Merlot. Ty v průběhu let prokázaly, že zde dokáží produkovat hrozny vysoké koncentrace a kvality.

Finca Loranque


Uvnitř historické výrobní haly s mudéjarskými cihlami a typickými zdmi v toledském stylu se nachází také původní kazetový strop, který prochází místnostmi pro zpracování a staření vína. Použití dřeva nechává vyniknout krásnou historickou architekturu a prostoru dodává celkovou vzdušnost. V tomto místě leží 700 barikových sudů vyrobených z francouzského, amerického a maďarského dubu. Vzhledem k tomu, že bodega a celé její okolí bylo pečlivě zrestaurováno, bylo vinařství uznáno jako kulturní památka.

Historie výroby vína zde spadá až do období Římanů. Ze středověku pak pochází mnoho dědických listin, dokazujících význam lordstva Loranque El Grande, pěstujících vinnou révu, která patřila k těm nejvyhledávanějším pro výrobu vín na panský dvůr v Toledu.
Později v 18. století se šlechtický rod hrabat Armíldez z Toleda rozhodl vybudovat vinařství ve francouzském stylu s cílem produkovat kvalitní vína. Vína se vyráběla převážně z autochtonní odrůdy Garnacha v tradičních kónických nádobách z pálené hlíny. Systém umístění nádob umožňoval maceraci vína, což v těchto dobách nebylo úplně běžné. Díky důmyslné architektuře bodegy bylo možné víno vyrábět při regulované teplotě, a to díky více než metr silným stěnám a dokonalé ventilaci, která byla způsobena výškou a orientací budovy.
Potomci hraběte Floridablanca byli vlastníky Finca Loranque až do roku 1982. Poté se panství rozhodla koupit rodina obchodníků Díaz Bermejo s cílem obnovit staleté tradice výroby vína a uvádět na trh jedinečné produkty výjimečné kvality. Ke spolupráci proto přizvali zkušeného enologa Pabla Eguzkizu.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CASTILLA LA MANCHA

 


 

8 položek celkem
víno la cruz de loranque tempranillo španělské
239 Kč

Skvěle pitelné Tempranillo, které vždy udělá dobrý dojem. Chuť je ovocná s lehkými dubovými tóny. Velmi elegantní víno s kulatým sametovým tříslem.  

FL-TEMP
víno la cruz de loranque cabernet sauvignon španělské
347 Kč

Velké tělo, energické třísloviny a dlouhá dochuť. Průvodce a kritik Guía Peñín vyzdvihuje poměr kvality a ceny tohoto vína a hodnotí 5 ★★★★★!  

FL-CS
víno la cruz de loranque syrah španělské
347 Kč

Toto jednoodrůdové víno je velice úspěšné v gastronomii. Dobře se páruje s širokou škálou pokrmů. Zrálo 14 měsíců v bariku z francouzského dubu.  

FL-SYR
víno finca loranque cencibel červené
436 Kč

V chuti bohaté a velmi dobře strukturované se sladkými, kulatými tříslovinami a dlouhou dochutí. Na pozadí jemné tóny vanilky a oříšků.  

FL-CEN
víno finca loranque merlot červené
436 Kč

Víno pochází z nejstarší vinice odrůdy Merlot v celé denominaci Castilla la Mancha VT, se stářím více než 25 let. Ta vínu dává jedinečnou plnost a osobitost.  

FL-MER
víno Finca Loranque El Greco červené
525 Kč

Vytvořeno k příležitosti 400. letého výročí úmrtí malíře El Greco, který žil a zemřel v Toledu. Víno s velkým tělem a osobností, zakončené dlouhou dochutí.  

FL-FL-GRE
víno Finca Loranque Syrah Tempranillo červené
525 Kč

Výsledkem spojení skvělé enologie a unikátního terroir v místě, kde se víno pěstovalo už v 11. století je mohutné a velmi dobře vyvážené víno s dlouhou dochutí.  

FL-FL
víno Finca Loranque el grande červené
928 Kč

El Grande je nejexkluzivnější víno vinařství a vyrábí se pouze ve výjimečných ročnících. Plné a tělnaté s vyzrálou tříslovinou a jemnou, dlouho dochutí.  

FL-GRA

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz