OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

La Cruz de Loranque Tempranillo

Kód: FL-TEMP
239 Kč
Skladem

Skvěle pitelné Tempranillo, které vždy udělá dobrý dojem. Chuť je ovocná s lehkými dubovými tóny. Velmi elegantní víno s kulatým sametovým tříslem.

 

předkrmy, tapaspastarýžejehněčí maso_1vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finca Loranque - La Cruz de Loranque Tempranillo

100% Tempranillo
Alc.: 13,5 % obj.

Velmi ovocné a skvěle pitelné jednoodrůdové víno, které vždy udělá dobrý dojem. Stejně jako ostatní vína tohoto vinařství se vyznačuje mimořádnou kvalitou a charakteristickými rysy pro danou odrůdu a terroir. 

Hrozny se sklízí ručně v jejich nejlepším stupni zralosti. První třídění probíhá již ve vinici a druhá, ještě důkladnější selekce pak ve vinařství na třídících stolech. Aby se hrozny dostaly do vinařství neporušené, sklízí se do malých 15 kg boxů brzy ráno z důvodu zajištění nízké teploty. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě max. 28 °C. Finální zrání poté probíhá 12 měsíců v barikových sudech z francouzského dubu. Poté ještě leží minimálně 6 měsíců na lahvi, než opustí vinařství.

Sytá tmavě červená barva, čistá a jasná. Aroma zralého červeného ovoce, jako jsou maliny a třešně. Dále tóny bylin, hřebíčku a pepře. Na patře je víno dobře strukturované, vyvážené a bohaté. Chuť je ovocná s lehkými dubovými tóny. Velmi elegantní víno s kulatým sametovým tříslem.

Univerzální gastronomické víno. Hodí se k široké škále pokrmů, například tapas, těstovinám, pokrmům z rýže, pečenému masu, sýrům a v podstatě obecně ke středomořské stravě. Doporučená teplota podávání je 15 – 17 °C.

Toto víno nese známku Organické víno. organic-wine

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2018
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Finca Loranque a naše nabídka vín

finca loranque logo

Finca Loranque se nachází na velmi známých půdách v okolí oblasti Toledo. Vyrábí zde škálu vín, kdy každé z nich má svojí jedinečnou osobnost a výrazný charakter terroir, na pozadí staleté vinařské tradice. Cílem Finca Loranque je obnovit vinařskou historii v jejich regionu, která je kulturou výroby vína charakterizována, vrátit této oblasti slávu, kterou vždy měla, a dodat vínům osobitost a uznání.
Na vlastních pozemcích bylo vybráno 42 hektarů pro osázení révou odrůdy Syrah, Cabernet Sauvignon, Tempranillo a Merlot. Ty v průběhu let prokázaly, že zde dokáží produkovat hrozny vysoké koncentrace a kvality.

Finca Loranque


Uvnitř historické výrobní haly s mudéjarskými cihlami a typickými zdmi v toledském stylu se nachází také původní kazetový strop, který prochází místnostmi pro zpracování a staření vína. Použití dřeva nechává vyniknout krásnou historickou architekturu a prostoru dodává celkovou vzdušnost. V tomto místě leží 700 barikových sudů vyrobených z francouzského, amerického a maďarského dubu. Vzhledem k tomu, že bodega a celé její okolí bylo pečlivě zrestaurováno, bylo vinařství uznáno jako kulturní památka.

Historie výroby vína zde spadá až do období Římanů. Ze středověku pak pochází mnoho dědických listin, dokazujících význam lordstva Loranque El Grande, pěstujících vinnou révu, která patřila k těm nejvyhledávanějším pro výrobu vín na panský dvůr v Toledu.
Později v 18. století se šlechtický rod hrabat Armíldez z Toleda rozhodl vybudovat vinařství ve francouzském stylu s cílem produkovat kvalitní vína. Vína se vyráběla převážně z autochtonní odrůdy Garnacha v tradičních kónických nádobách z pálené hlíny. Systém umístění nádob umožňoval maceraci vína, což v těchto dobách nebylo úplně běžné. Díky důmyslné architektuře bodegy bylo možné víno vyrábět při regulované teplotě, a to díky více než metr silným stěnám a dokonalé ventilaci, která byla způsobena výškou a orientací budovy.
Potomci hraběte Floridablanca byli vlastníky Finca Loranque až do roku 1982. Poté se panství rozhodla koupit rodina obchodníků Díaz Bermejo s cílem obnovit staleté tradice výroby vína a uvádět na trh jedinečné produkty výjimečné kvality. Ke spolupráci proto přizvali zkušeného enologa Pabla Eguzkizu.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CASTILLA LA MANCHA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz