OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

La Cruz de Loranque Syrah

Kód: FL-SYR
347 Kč
Skladem

Toto jednoodrůdové víno je velice úspěšné v gastronomii. Dobře se páruje s širokou škálou pokrmů. Zrálo 14 měsíců v bariku z francouzského dubu.

 

hovězí masozvěřinajehněčí masohoubysýry s modou plísní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finca Loranque - La Cruz de Loranque Syrah

100% Syrah
Alc.: 14,5 % obj.

Posláním Finca Loranque Syrah bylo uvést na trh moderní víno s hladkými a smyslnými taniny. Toto jednoodrůdové víno je velice úspěšné v gastronomii, neboť se velmi dobře páruje se širokou škálou pokrmů.

Ruční sklizeň hroznů v jejich optimální zralosti. Aby se hrozny dostaly do vinařství neporušené, sklízí se do malých 15 kg boxů brzy ráno z důvodu zajištění nízké teploty. První třídění probíhá již ve vinici a druhá, ještě důkladnější selekce pak ve vinařství na třídících stolech. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě max. 28 °C. K finálnímu zrání víno putuje na 14 měsíců do barikových sudů z francouzského dubu. Poté ještě leží minimálně 12 měsíců na lahvi, než opustí vinařství.

Jasná, čistá a intenzivní třešňově červená barva. Výrazná vůně, tóny lesního ovoce, jako jsou borůvky a ostružiny spolu s minerálními vjemy. Dále aroma koření a karamelu. Elegantní, plné víno s velkým tělem a hlubokými ovocnými tóny. V závěru hladké s pocitově sladkou a kulatou tříslovinou a dlouhou dochutí.

Dobře se hodí k červenému masu, zvěřině či jehněčí pečeni. Dále k pokrmům z grilu, španělským embutidos (jamón, chorizo..), houbám či sýrům s modrou plísní. Doporučená teplota podávání je 15 – 17 °C.

Toto víno nese známku Organické víno. organic-wine

MUNDUS GOLD

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Vino de Autor
Ročník: 2016
Odrůda: Syrah
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Finca Loranque a naše nabídka vín

finca loranque logo

Finca Loranque se nachází na velmi známých půdách v okolí oblasti Toledo. Vyrábí zde škálu vín, kdy každé z nich má svojí jedinečnou osobnost a výrazný charakter terroir, na pozadí staleté vinařské tradice. Cílem Finca Loranque je obnovit vinařskou historii v jejich regionu, která je kulturou výroby vína charakterizována, vrátit této oblasti slávu, kterou vždy měla, a dodat vínům osobitost a uznání.
Na vlastních pozemcích bylo vybráno 42 hektarů pro osázení révou odrůdy Syrah, Cabernet Sauvignon, Tempranillo a Merlot. Ty v průběhu let prokázaly, že zde dokáží produkovat hrozny vysoké koncentrace a kvality.

Finca Loranque


Uvnitř historické výrobní haly s mudéjarskými cihlami a typickými zdmi v toledském stylu se nachází také původní kazetový strop, který prochází místnostmi pro zpracování a staření vína. Použití dřeva nechává vyniknout krásnou historickou architekturu a prostoru dodává celkovou vzdušnost. V tomto místě leží 700 barikových sudů vyrobených z francouzského, amerického a maďarského dubu. Vzhledem k tomu, že bodega a celé její okolí bylo pečlivě zrestaurováno, bylo vinařství uznáno jako kulturní památka.

Historie výroby vína zde spadá až do období Římanů. Ze středověku pak pochází mnoho dědických listin, dokazujících význam lordstva Loranque El Grande, pěstujících vinnou révu, která patřila k těm nejvyhledávanějším pro výrobu vín na panský dvůr v Toledu.
Později v 18. století se šlechtický rod hrabat Armíldez z Toleda rozhodl vybudovat vinařství ve francouzském stylu s cílem produkovat kvalitní vína. Vína se vyráběla převážně z autochtonní odrůdy Garnacha v tradičních kónických nádobách z pálené hlíny. Systém umístění nádob umožňoval maceraci vína, což v těchto dobách nebylo úplně běžné. Díky důmyslné architektuře bodegy bylo možné víno vyrábět při regulované teplotě, a to díky více než metr silným stěnám a dokonalé ventilaci, která byla způsobena výškou a orientací budovy.
Potomci hraběte Floridablanca byli vlastníky Finca Loranque až do roku 1982. Poté se panství rozhodla koupit rodina obchodníků Díaz Bermejo s cílem obnovit staleté tradice výroby vína a uvádět na trh jedinečné produkty výjimečné kvality. Ke spolupráci proto přizvali zkušeného enologa Pabla Eguzkizu.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CASTILLA LA MANCHA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz