OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ternero Picea 650

Kód: HT-PIC
1 041 Kč
Skladem

Víno odráží charakter unikátního terroir, pro které je signifikantní středomořská borovice Pinus Picea. Doslova vás přenese do voňavého, jehličnatého lesa.

 

jehněčí maso_1sýry s bílou plísnízvěřinadezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hacienda el Ternero - Picea 650

95% Tempranillo, 5% Mazuelo
Alc.: 14 % obj.

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.  Autorské víno Hacienda el Ternero, pocházející z nejstarších vinic. Víno odráží charakter unikátního terroir, pro které je signifikantní středomořská borovice Pinus Picea. Zrání probíhá na nových francouzských dubových sudech po dobu 20 měsíců.

Třešňově červená barva s fialovými odlesky. Intenzivní na nose se známkami rybízového jamu, dřeva; lehce kouřové aroma s chutí karamelu a balsamicovými podtóny. V dochuti jemné lékořicové taniny.

Stejně jako Reserva se hodí se k sofistikovaným pokrmům z jehněčího masa či zvěřiny, sýrům s bílou plísní nebo čokoládovým dezertům. Doporučená teplota podávání je 18 °C . Vhodné k dekantaci.

MUNDUS GOLD   timatkin 90

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Vino de Autor
Ročník: 2010
Odrůda: Cariñena (Mazuelo), Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Hacienda el Ternero a naše nabídka vín

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz