PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ 10:00 - 16:00

Sentits Negres

Kód: GG-SEN-N
Novinka
Značka: Puiggrós
700 Kč
Skladem

Víno vyniká svojí skvělou strukturou, hedvábností, komplexností a hloubkou. Velkolepé a zároveň svěží s obrovskou elegancí. Organické, nefiltrované víno.

 

zvěřinavepřovépastarýže

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Puiggrós - Sentits Negres

100% Garnatxa Negra
Alc.: 14,5 %

Víno pochází z 80 let starých vinic vysázených v nadmořské výšce 650 m v okolí n Òdeny (Barcelona). Půda je zde vápenitá s přítomností jílu. Hrozny se sbírají ručně do malých, 10kg boxů obvykle začátkem října. Fermentace probíhá částečně v nerezových tancích a částečně v dubových sudech. Malolaktická fermentace a následné staření se pak odehrává po dobu 12 měsíců v nových barikových sudech z francouzského dubu typu Allier, s lehkým vypálením. Jedná se o organické, nefiltrované víno.

Třešňově červená barva s granátovými odlesky. Na nose tóny lesního ovoce, koření a bylin. Víno vyniká svojí skvělou strukturou, hedvábností, komplexností a hloubkou. Velkolepé a zároveň svěží s obrovskou elegancí.
Víno se hodí ke zvěřině a tradičním dušeným pokrmům. Dále také k těstovinám, pokrmům z rýže a vyzrálým sýrům. Doporučená teplota podávání 15 – 17 °C.

Víno získalo v místní soutěži „Guía de vins de Catalunya“ 9,46 bodů z 10. 

parker 91   penin 93

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Catalunya (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2016
Odrůda: Garnacha
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Od roku 1843 vyrábí tato rodina víno pro vlastní spotřebu na farmě Cal Pau Palomas v Òdena, region Anoia, Barcelona. S velkým nadšením se rozhodli obnovit vinice a upravit statek pro vytvoření malého vinařství Bodegas Puiggròs.
Projekt, který se zrodil s představou vyrábět jedinečná vína z autochtonních odrůd ze znovu obnovené révy zapomenuté v čase.
Filozofie vinařství je založena na principu „terroir“, udržování a obnově odrůd z původních katalánských vinic. Jejich snem je vyrábět vysoce kvalitní vína, která odrážejí výraz jejich země a kde se odráží jejich vášeň a cit k vínu.

Kvalita je jejich hlavním cílem a je také oporou veškeré práce v Bodegas Puiggròs. Z tohoto důvodu je celý proces od výroby až po hotová vína pečlivě analyzován.
Sklizeň probíhá výhradně ručně a sbírá se do 20 kg beden, které jsou vykládány u třídícího stolu, aby se zajistilo, že všechny hrozny dorazí do výroby celé a zcela zdravé.
Všechny nerezové nádrže mají systém regulace teploty, chlazení a ohřevu. Vyrábí také vína zrající v hliněných nádobách "Amfóra" o objemu od 380 litrů do 700 litrů. Kapacita depozitů se pohybuje od 1400 litrů do 3000 litrů a hrozny z každé vinice jsou nezávisle vinifikovány v různých nádržích, nebo Amfórách.

Puiggros

Vína z každé vinice vyžadují vinifikaci „na míru“ podle konkrétních odrůd.
Provádí předfermentační maceraci za studena, fermentaci a postfermentační maceraci s periodickými analýzami a kontrolami kvality v nerezových tancích a také v hliněných Amforách. Jakmile jsou tyto procesy dokončeny, vína jsou umístěna přímo do barikových sudů 300/500 litrů z jemně strukturovaného francouzského dubu a hliněných Amfór. Jablečno-mléčná fermentace a zrání probíhá ve stejných sudech / Amfórách. Zrání těchto vín se liší podle odrůdy hroznů mezi 12 a 18 měsíci.

Vinice Bodegas Puiggròs, které se nacházejí převážně v Òdeně v nadmořské výšce 450 a 650 metrů, mají zvláštní klima díky své jedinečné geografii, orientaci a okolnímu podnebí: středomořské a kontinentální. Pozemky v této oblasti jsou převážně jílovité a vápencové s křídou v podloží, s fyzikálními a chemickými odlištnostmi, které z nich dělají zemi s vlastní osobitostí. Vegetativní cyklus je dlouhý a zrání je jemné, dlouhé a komplexní. To je klíč ke kvalitativnímu potenciálu této oblasti.
Bodegas Puiggròs pěstuje odrůdy Sumoll, Garnacha Negra, Garnacha Blanca a Cariñena.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CATALUNYA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení