OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Sentits Negres

Kód: GG-SEN-N
Značka: Puiggrós
662 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Víno vyniká svojí skvělou strukturou, hedvábností, komplexností a hloubkou. Velkolepé a zároveň svěží s obrovskou elegancí. Organické, nefiltrované víno.

 

zvěřinavepřovépastarýže

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Puiggrós - Sentits Negres

100% Garnatxa Negra
Alc.: 14,5 % obj.

Víno pochází z 80 let starých vinic vysázených v nadmořské výšce 650 m v okolí n Òdeny (Barcelona). Půda je zde vápenitá s přítomností jílu. Hrozny se sbírají ručně do malých, 10kg boxů obvykle začátkem října. Fermentace probíhá částečně v nerezových tancích a částečně v dubových sudech. Malolaktická fermentace a následné staření se pak odehrává po dobu 12 měsíců v nových barikových sudech z francouzského dubu typu Allier, s lehkým vypálením. Jedná se o organické, nefiltrované víno.

Třešňově červená barva s granátovými odlesky. Na nose tóny lesního ovoce, koření a bylin. Víno vyniká svojí skvělou strukturou, hedvábností, komplexností a hloubkou. Velkolepé a zároveň svěží s obrovskou elegancí.
Víno se hodí ke zvěřině a tradičním dušeným pokrmům. Dále také k těstovinám, pokrmům z rýže a vyzrálým sýrům. Doporučená teplota podávání 15 – 17 °C.

Víno získalo v místní soutěži „Guía de vins de Catalunya“ 9,46 bodů z 10. 

parker 91   penin 93

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Catalunya (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2016
Odrůda: Garnacha
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Puiggrós a naše nabídka vín

Od roku 1843 vyrábí tato rodina víno pro vlastní spotřebu na farmě Cal Pau Palomas v Òdena, region Anoia, Barcelona. S velkým nadšením se rozhodli obnovit vinice a upravit statek pro vytvoření malého vinařství Bodegas Puiggròs.
Projekt, který se zrodil s představou vyrábět jedinečná vína z autochtonních odrůd ze znovu obnovené révy zapomenuté v čase.
Filozofie vinařství je založena na principu „terroir“, udržování a obnově odrůd z původních katalánských vinic. Jejich snem je vyrábět vysoce kvalitní vína, která odrážejí výraz jejich země a kde se odráží jejich vášeň a cit k vínu.

Kvalita je jejich hlavním cílem a je také oporou veškeré práce v Bodegas Puiggròs. Z tohoto důvodu je celý proces od výroby až po hotová vína pečlivě analyzován.
Sklizeň probíhá výhradně ručně a sbírá se do 20 kg beden, které jsou vykládány u třídícího stolu, aby se zajistilo, že všechny hrozny dorazí do výroby celé a zcela zdravé.
Všechny nerezové nádrže mají systém regulace teploty, chlazení a ohřevu. Vyrábí také vína zrající v hliněných nádobách "Amfóra" o objemu od 380 litrů do 700 litrů. Kapacita depozitů se pohybuje od 1400 litrů do 3000 litrů a hrozny z každé vinice jsou nezávisle vinifikovány v různých nádržích, nebo Amfórách.

Puiggros

Vína z každé vinice vyžadují vinifikaci „na míru“ podle konkrétních odrůd.
Provádí předfermentační maceraci za studena, fermentaci a postfermentační maceraci s periodickými analýzami a kontrolami kvality v nerezových tancích a také v hliněných Amforách. Jakmile jsou tyto procesy dokončeny, vína jsou umístěna přímo do barikových sudů 300/500 litrů z jemně strukturovaného francouzského dubu a hliněných Amfór. Jablečno-mléčná fermentace a zrání probíhá ve stejných sudech / Amfórách. Zrání těchto vín se liší podle odrůdy hroznů mezi 12 a 18 měsíci.

Vinice Bodegas Puiggròs, které se nacházejí převážně v Òdeně v nadmořské výšce 450 a 650 metrů, mají zvláštní klima díky své jedinečné geografii, orientaci a okolnímu podnebí: středomořské a kontinentální. Pozemky v této oblasti jsou převážně jílovité a vápencové s křídou v podloží, s fyzikálními a chemickými odlištnostmi, které z nich dělají zemi s vlastní osobitostí. Vegetativní cyklus je dlouhý a zrání je jemné, dlouhé a komplexní. To je klíč ke kvalitativnímu potenciálu této oblasti.
Bodegas Puiggròs pěstuje odrůdy Sumoll, Garnacha Negra, Garnacha Blanca a Cariñena.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CATALUNYA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz