OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Exedra Blanc Amphora

Kód: GG-EXE-BL
Značka: Puiggrós
496 Kč
Skladem

Víno stařené v amforách. Dobrá rovnováha mezi teplými tóny medu a ovoce a kyselými tóny citrusové kůry a minerality. Plné, svěží a elegantní.

 

rybyplody moředrůbež

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Puiggròs - Exedra Blanc Amphora

100% Garnatxa blanca
Alc.: 14,5 % obj.

Víno pochází z 80 let starých vinic vysázených v nadmořské výšce 500 - 650 m. Půda je zde vápenitá a minerální. Hrozny se sbírají ručně do malých, 20kg boxů obvykle začátkem října. Limitovaná produkce pouze 9.600 lahví.

Předfermentační macerace na slupkách. Postfermentační macerace probíhá v amforách s pravidelnou kontrolou analytických a kvalitativních hodnot. Staření probíhá v amforách a betonových tancích po dobu 6-7 měsíců. Po celou tuto dobu víno leží na kalech. Amfory jsou o objemu 750 litrů, pokryté včelím voskem, vyrobené ve starověkém Španělském hrnčířství. Jedná se o organické, nefiltrované víno.

Světle žlutá barva se slámovými odstíny. Na nose velmi dobrá aromatika, ve které dobře vyniká ovoce jako jsou broskve, ananas a na pozadí tóny středomořských bylin. V druhé fázi můžeme cítit známky pražených ořechů a medu. Na patře je skvěle vyvážené, dobrá rovnováha mezi teplými tóny medu a ovoce a kyselými tóny citrusové kůry a minerality. Plné, svěží a elegantní víno s dlouhou dochutí.

Víno si skvěle vychutnáte samotné, ale hodí se dobře k různým druhům ryb, mušlí, korýšů a také bílému masu. Doporučená teplota podávání 6 – 9 °C.

penin 92

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Catalunya (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Garnacha Blanca
Objem: 0,75 l
Zrání: Amfora

Vinařství Puiggrós a naše nabídka vín

Od roku 1843 vyrábí tato rodina víno pro vlastní spotřebu na farmě Cal Pau Palomas v Òdena, region Anoia, Barcelona. S velkým nadšením se rozhodli obnovit vinice a upravit statek pro vytvoření malého vinařství Bodegas Puiggròs.
Projekt, který se zrodil s představou vyrábět jedinečná vína z autochtonních odrůd ze znovu obnovené révy zapomenuté v čase.
Filozofie vinařství je založena na principu „terroir“, udržování a obnově odrůd z původních katalánských vinic. Jejich snem je vyrábět vysoce kvalitní vína, která odrážejí výraz jejich země a kde se odráží jejich vášeň a cit k vínu.

Kvalita je jejich hlavním cílem a je také oporou veškeré práce v Bodegas Puiggròs. Z tohoto důvodu je celý proces od výroby až po hotová vína pečlivě analyzován.
Sklizeň probíhá výhradně ručně a sbírá se do 20 kg beden, které jsou vykládány u třídícího stolu, aby se zajistilo, že všechny hrozny dorazí do výroby celé a zcela zdravé.
Všechny nerezové nádrže mají systém regulace teploty, chlazení a ohřevu. Vyrábí také vína zrající v hliněných nádobách "Amfóra" o objemu od 380 litrů do 700 litrů. Kapacita depozitů se pohybuje od 1400 litrů do 3000 litrů a hrozny z každé vinice jsou nezávisle vinifikovány v různých nádržích, nebo Amfórách.

Puiggros

Vína z každé vinice vyžadují vinifikaci „na míru“ podle konkrétních odrůd.
Provádí předfermentační maceraci za studena, fermentaci a postfermentační maceraci s periodickými analýzami a kontrolami kvality v nerezových tancích a také v hliněných Amforách. Jakmile jsou tyto procesy dokončeny, vína jsou umístěna přímo do barikových sudů 300/500 litrů z jemně strukturovaného francouzského dubu a hliněných Amfór. Jablečno-mléčná fermentace a zrání probíhá ve stejných sudech / Amfórách. Zrání těchto vín se liší podle odrůdy hroznů mezi 12 a 18 měsíci.

Vinice Bodegas Puiggròs, které se nacházejí převážně v Òdeně v nadmořské výšce 450 a 650 metrů, mají zvláštní klima díky své jedinečné geografii, orientaci a okolnímu podnebí: středomořské a kontinentální. Pozemky v této oblasti jsou převážně jílovité a vápencové s křídou v podloží, s fyzikálními a chemickými odlištnostmi, které z nich dělají zemi s vlastní osobitostí. Vegetativní cyklus je dlouhý a zrání je jemné, dlouhé a komplexní. To je klíč ke kvalitativnímu potenciálu této oblasti.
Bodegas Puiggròs pěstuje odrůdy Sumoll, Garnacha Negra, Garnacha Blanca a Cariñena.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CATALUNYA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz