PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ 10:00 - 16:00

Exedra Blanc Amphora

Kód: GG-EXE-BL
Novinka
Značka: Puiggrós
475 Kč
Skladem

Víno stařené v amforách. Dobrá rovnováha mezi teplými tóny medu a ovoce a kyselými tóny citrusové kůry a minerality. Plné, svěží a elegantní.

 

rybyplody moředrůbež

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Puiggròs - Exedra Blanc Amphora

100% Garnatxa blanca
Alc.: 14,5 %

Víno pochází z 80 let starých vinic vysázených v nadmořské výšce 500 - 650 m. Půda je zde vápenitá a minerální. Hrozny se sbírají ručně do malých, 20kg boxů obvykle začátkem října. Limitovaná produkce pouze 9.600 lahví.

Předfermentační macerace na slupkách. Postfermentační macerace probíhá v amforách s pravidelnou kontrolou analytických a kvalitativních hodnot. Staření probíhá v amforách a betonových tancích po dobu 6-7 měsíců. Po celou tuto dobu víno leží na kalech. Amfory jsou o objemu 750 litrů, pokryté včelím voskem, vyrobené ve starověkém Španělském hrnčířství. Jedná se o organické, nefiltrované víno.

Světle žlutá barva se slámovými odstíny. Na nose velmi dobrá aromatika, ve které dobře vyniká ovoce jako jsou broskve, ananas a na pozadí tóny středomořských bylin. V druhé fázi můžeme cítit známky pražených ořechů a medu. Na patře je skvěle vyvážené, dobrá rovnováha mezi teplými tóny medu a ovoce a kyselými tóny citrusové kůry a minerality. Plné, svěží a elegantní víno s dlouhou dochutí.

Víno si skvěle vychutnáte samotné, ale hodí se dobře k různým druhům ryb, mušlí, korýšů a také bílému masu. Doporučená teplota podávání 6 – 9 °C.

penin 92

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Catalunya (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Especial
Ročník: 2020
Odrůda: Garnacha Blanca
Objem: 0,75 l
Zrání: Amfora

Od roku 1843 vyrábí tato rodina víno pro vlastní spotřebu na farmě Cal Pau Palomas v Òdena, region Anoia, Barcelona. S velkým nadšením se rozhodli obnovit vinice a upravit statek pro vytvoření malého vinařství Bodegas Puiggròs.
Projekt, který se zrodil s představou vyrábět jedinečná vína z autochtonních odrůd ze znovu obnovené révy zapomenuté v čase.
Filozofie vinařství je založena na principu „terroir“, udržování a obnově odrůd z původních katalánských vinic. Jejich snem je vyrábět vysoce kvalitní vína, která odrážejí výraz jejich země a kde se odráží jejich vášeň a cit k vínu.

Kvalita je jejich hlavním cílem a je také oporou veškeré práce v Bodegas Puiggròs. Z tohoto důvodu je celý proces od výroby až po hotová vína pečlivě analyzován.
Sklizeň probíhá výhradně ručně a sbírá se do 20 kg beden, které jsou vykládány u třídícího stolu, aby se zajistilo, že všechny hrozny dorazí do výroby celé a zcela zdravé.
Všechny nerezové nádrže mají systém regulace teploty, chlazení a ohřevu. Vyrábí také vína zrající v hliněných nádobách "Amfóra" o objemu od 380 litrů do 700 litrů. Kapacita depozitů se pohybuje od 1400 litrů do 3000 litrů a hrozny z každé vinice jsou nezávisle vinifikovány v různých nádržích, nebo Amfórách.

Puiggros

Vína z každé vinice vyžadují vinifikaci „na míru“ podle konkrétních odrůd.
Provádí předfermentační maceraci za studena, fermentaci a postfermentační maceraci s periodickými analýzami a kontrolami kvality v nerezových tancích a také v hliněných Amforách. Jakmile jsou tyto procesy dokončeny, vína jsou umístěna přímo do barikových sudů 300/500 litrů z jemně strukturovaného francouzského dubu a hliněných Amfór. Jablečno-mléčná fermentace a zrání probíhá ve stejných sudech / Amfórách. Zrání těchto vín se liší podle odrůdy hroznů mezi 12 a 18 měsíci.

Vinice Bodegas Puiggròs, které se nacházejí převážně v Òdeně v nadmořské výšce 450 a 650 metrů, mají zvláštní klima díky své jedinečné geografii, orientaci a okolnímu podnebí: středomořské a kontinentální. Pozemky v této oblasti jsou převážně jílovité a vápencové s křídou v podloží, s fyzikálními a chemickými odlištnostmi, které z nich dělají zemi s vlastní osobitostí. Vegetativní cyklus je dlouhý a zrání je jemné, dlouhé a komplexní. To je klíč ke kvalitativnímu potenciálu této oblasti.
Bodegas Puiggròs pěstuje odrůdy Sumoll, Garnacha Negra, Garnacha Blanca a Cariñena.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CATALUNYA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení