OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Dvořáček Kněžské Chardonnay

Kód: DVO-CH
414 Kč
Skladem

Víno se svěží kyselinkou, výrazným ovocným charakterem a přes „nulový“ zbytek cukru velmi harmonické s jemnou vyzrálou kyselinkou. Nefiltrováno.

 

drůbežpatéplody moře

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Dvořáček LTM - Kněžské Chardonnay

100% Chardonnay, Pozdní sběr, suché
Alc.: 13,1 % obj.
Zbytkový cukr: 0 g/l, obsah kyselin: 4,7 g/l

Hrozny z vinice Kněžské ve vinařské obci Mikulčice s velmi redukovanou sklizní. Víno kvasilo a zrálo na veškerých kvasnicích v barrikových sudech Francois Freres M, Nerthomieu M+ TH, Berthomieu M a Ermitage Bertrange M+ TH po dobu jedenácti měsíců, bez jakéhokoliv přídavku síry, s dokončenou malolaktickou fermentací s použitím čistých kultur bakterií.

Víno světle zlatožluté barvy s vůní a chutí citrusových plodů, akátového sirupu, pečeného jablka, s dochutí bisquitu s jemnou kouřovostí v závěru. Víno se svěží kyselinkou, výrazným ovocným charakterem a přes „nulový“ zbytek cukru velmi harmonické s jemnou vyzrálou kyselinkou. Nefiltrováno.

Doporučujeme k hustým krémovým polévkám, k bílému masu, smetanovým omáčkám, k paštikám a plodům moře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Morava (CZE)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2020
Odrůda: Chardonnay
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Dvořáček LTM a naše nabídka vín

 logo_dvoracek

Vinařství Dvořáček LTM je malá rodinná firma (otec Lubomír, syn Tomáš a dcera Martina Magdaléna), která se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí osobitých velkých vín několik desetiletí.

„Snažit se tvořit osobitá a velká vína a přitom se denně s pokorou učit od mistrů v oboru vinařství i od ostatních kolegů je pro mě celoživotní výzvou.“
Lubomír Dvořáček

Dvořáček

Rodina hospodaří na 2 hektarech vlastních vinic a vinohradnictví i vinařství je jejich velký koníček. Jejich snahou je, aby produkované víno bylo jedinečným, osobitým a nenapodobitelným velkým přírodním nápojem.

Lubomír se zabývá pěstováním vinné révy od roku 1986 a produkcí vysoce jakostních přírodních moravských vín od roku 1996, profesionálně pak od roku 2000. Je členem Unie enologů ČR, předsedou spolku Velká Vína Velkých Vinic a členem sdružení COLLEGIUM VINITORUM.


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz