OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Dvořáček Cuvée Aubère rezerva

Kód: DVO-AU
414 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Cuvée odrůd Chardonnay, Sauvignon a Pinos Gris. Plné víno, harmonická kyselinka, velmi dobře zakomponovaný zbytkový cukr a dlouhá dochuť. Nefiltrováno.

 

plody mořezelenina, salátyryby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Dvořáček LTM - Cuvée Aubère rezerva

Chardonnay, Sauvignon blanc, Pinot Gris 
Pozdní sběr, polosuché
Alc.: 12 % obj.

Hrozny z vinice s redukovanou sklizní zpracované metodou kryomacerace – zmrazení kapalným kysličníkem uhličitým na teplotu kolem 3 až 5 °C a následnou macerací při této teplotě po dobu tří dnů, vzniklo kupáží odrůd Chardonnay, Sauvignon a Pinos Gris. Výsledné cuvée zrálo 18 měsíců ve francouzských barrikových sudech Alier.

Víno intenzivní, zlatožluté barvy se zelenkavými odlesky, čisté, výrazné vůně s tóny žlutého ovoce, žluté moruše, liči a sušené meruňky. Jemný náznak toustování s příjemnými sladkými taniny s tóny vanilky a skořice. Plné víno s dlouhým dozvukem a harmonickou kyselinkou a velmi dobře zakomponovaným zbytkovým cukrem. Nefiltrováno.

Doporučujeme ke krevetovému salátu s avokádem a pomeranči, vyzkoušejte v kombinaci s carpacciem z čerstvého ananasu plněného krémem z mascarpone a jahodami s karamelem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Morava (CZE)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Polosuché
Ročník: 2015
Odrůda: Chardonnay, Pinot Gris (Rulandské šedé), Sauvignon Blanc
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Dvořáček LTM a naše nabídka vín

 logo_dvoracek

Vinařství Dvořáček LTM je malá rodinná firma (otec Lubomír, syn Tomáš a dcera Martina Magdaléna), která se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí osobitých velkých vín několik desetiletí.

„Snažit se tvořit osobitá a velká vína a přitom se denně s pokorou učit od mistrů v oboru vinařství i od ostatních kolegů je pro mě celoživotní výzvou.“
Lubomír Dvořáček

Dvořáček

Rodina hospodaří na 2 hektarech vlastních vinic a vinohradnictví i vinařství je jejich velký koníček. Jejich snahou je, aby produkované víno bylo jedinečným, osobitým a nenapodobitelným velkým přírodním nápojem.

Lubomír se zabývá pěstováním vinné révy od roku 1986 a produkcí vysoce jakostních přírodních moravských vín od roku 1996, profesionálně pak od roku 2000. Je členem Unie enologů ČR, předsedou spolku Velká Vína Velkých Vinic a členem sdružení COLLEGIUM VINITORUM.


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz