OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lar de Paula Cepas Viejas

Kód: LAR-CV
Značka: Lar de Paula
833 Kč
Skladem

Ve vůni najdeme zralé ovoce, sladké koření s krémovými tóny. Na patře je víno velmi delikátní, s chutnými tóny černého ovoce a spáleninky.

 

hovězí masojehněčí maso_1vepřovévyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lar de Paula Cepas Viejas

100% Tempranillo
Alc.: 14%

Limitovaná edice 24 000 lahví. Toto víno pochází z jedné z nejlepších sklizní v historii Rioja Alavesa. Pro zpracování bylo vybráno 25 000 kg hroznů z vinic starých 55 let z nadmořské výšky 610 m. Půda je zde jílovitá a vápenitá. První zpracování začíná inovativním systémem „Ganímede“ v nerezových tancích s kapacitou 25 000 kg hroznů. Získaný objem vína z tohoto množství je pak 17 500 l. Fermentace probíhá ve francouzském Barrelboxu a až do 26. prosince se denně provádí batonáž. V lednu pak víno putuje do nových francouzských dubových sudů, kde zraje po dobu 16 měsíců. Každé 4 měsíce je víno přečerpáváno pomocí tradiční gravitační metody (Trasiega), aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace. Na lahvi poté víno leží dalších 24 měsíců.

Výrazná, červená barva. Ve vůni najdeme zralé ovoce, sladké koření s krémovými tóny. Na patře je víno velmi delikátní, s chutnými tóny černého ovoce a spáleninky. Zralé tříslo a dlouhá perzistence.

Hodí se hovězímu "chuletónu" pečenému na ohni, steaku ze svíčkové, vepřové panence, nebo vyzrálým sýrům.

penin 89   timatkin 92

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Especial
Ročník: 2010
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Lar de Paula a naše nabídka vín

lar-de-paula

Vinařství Lar de Paula se nachází v unikátní geografické lokalitě pro pěstování vína v oblasti Rioja Alavesa. Lokalita se rozkládá na severu Alavesy na úpatí pohoří Sierra de Cantabria, v městečku Elvillar de Álava. K výrobě vína se používá 1800 nových dubových sudů, které mají původ v Americe, Francii, Bulharsku a Rumunsku. Jeden z důvodů, proč vína z Lar de Paula patří k nejpozoruhodnějším vínům v Rioja Alavesa je přísný výběr vhodného a kvalitního dřeva pro výrobu sudů. Vína dozrávají v lahvi v archívu s kapacitou 600.000 lahví. Zde kvalitní vína dozrávají do ušlechtilých vůní a chutí.

Lar de Paula

Vína Lar de Paula se rodí ve vinicích nedaleko Sierra de Cantabria. Péče o vinici a poloha vinice působí blahodárně na vznik krásných vyvážených vín, která mají mimořádný ovocný nádech, elegantní chuť a typickou barvu. Úspěchy vinařství Lar de Paula na světových soutěžích jsou důkazem toho, že nejen lokalita, kde tato vína vznikají, ale i péče, která se výrobě vína věnuje, je vskutku mimořádná.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz