PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lar de Paula Merus.4

Kód: LAR-ME
Značka: Lar de Paula
1 416 Kč
Skladem

Víno, které vyhrálo ocenění nejlepší Tempranillo světa. Pochází z vinic starších 50 let, ležících v horní části Rioja Alavesa. Stárne v barikových sudech po dobu 12 měsíců. Velmi silné a komplexní víno s vůní zralého ovoce.

 

hovězí maojehněčí masodezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lar de Paula Merus.4

100% Tempranillo
Alc.: 14 %

Limitovaná edice 9000 lahví. Je vyrobeno pouze z hroznů Tempranillo z vinic starších 50 let, ležících v horní části Rioja Alavesa. Po pečlivé selekci hroznů začíná pečlivý výrobní proces, kdy je po první fermentaci víno ponecháno na slupkách po dobu 12 dnů, poté ve francouzských dubových sudech probíhá malolaktická fementace. Stárne ve francouzských a amerických dubových sudech po dobu 12 měsíců. Každé 4 měsíce je víno přečerpáváno pomocí tradiční gravitační metody (trasiega), aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace. Zbytek doby stárnutí se koná v lahvi.

Je čisté a brilantní, intenzivní červené barvy s granátovým ráfkem. Velmi silné a komplexní, s vůní zralého ovoce. Díky stárnutí v dubu má náznaky kvalitního dřeva kloubící se zralými plody.

Toto víno získává velké množství ocenění a ročník 2005 vyhrál velkou zlatou medaili, tedy 1. místo v soutěži o nejlepší Tempranillo světa!

penin 91   decanter gold - 80

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Typ vína: Especial
Ročník: 2012
Odrůda: Tempranillo (Tinto Fino)
Objem: 0,75 l

lar-de-paula

Vinařství Lar de Paula se nachází v unikátní geografické lokalitě pro pěstování vína v oblasti Rioja Alavesa. Lokalita se rozkládá na severu Alavesy na úpatí pohoří Sierra de Cantabria, v městečku Elvillar de Álava. K výrobě vína se používá 1800 nových dubových sudů, které mají původ v Americe, Francii, Bulharsku a Rumunsku. Jeden z důvodů, proč vína z Lar de Paula patří k nejpozoruhodnějším vínům v Rioja Alavesa je přísný výběr vhodného a kvalitního dřeva pro výrobu sudů. Vína dozrávají v lahvi v archívu s kapacitou 600.000 lahví. Zde kvalitní vína dozrávají do ušlechtilých vůní a chutí.

Lar de Paula

Vína Lar de Paula se rodí ve vinicích nedaleko Sierra de Cantabria. Péče o vinici a poloha vinice působí blahodárně na vznik krásných vyvážených vín, která mají mimořádný ovocný nádech, elegantní chuť a typickou barvu. Úspěchy vinařství Lar de Paula na světových soutěžích jsou důkazem toho, že nejen lokalita, kde tato vína vznikají, ale i péče, která se výrobě vína věnuje, je vskutku mimořádná.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz