OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lar de Paula Merus.4

Kód: LAR-ME
Tip
Značka: Lar de Paula
1 404 Kč
Skladem

Víno, které vyhrálo ocenění nejlepší Tempranillo světa. Velmi silné a komplexní, s vůní zralého ovoce. Čisté a brilantní, intenzivní červené barvy.

 

hovězí masojehněčí masodezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lar de Paula Merus.4

100% Tempranillo
Alc.: 14 % obj.

Limitovaná edice 9000 lahví. Je vyrobeno pouze z hroznů Tempranillo z vinic starších 50 let, ležících v horní části Rioja Alavesa. Po pečlivé selekci hroznů začíná pečlivý výrobní proces, kdy je po první fermentaci víno ponecháno na slupkách po dobu 12 dnů, poté ve francouzských dubových sudech probíhá malolaktická fementace. Stárne ve francouzských a amerických dubových sudech po dobu 12 měsíců. Každé 4 měsíce je víno přečerpáváno pomocí tradiční gravitační metody (trasiega), aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace. Zbytek doby stárnutí se koná v lahvi.

Je čisté a brilantní, intenzivní červené barvy s granátovým ráfkem. Velmi silné a komplexní, s vůní zralého ovoce. Díky stárnutí v dubu má náznaky kvalitního dřeva kloubící se zralými plody.

Toto víno získává velké množství ocenění a ročník 2005 vyhrál velkou zlatou medaili, tedy 1. místo v soutěži o nejlepší Tempranillo světa! Odkaz zde.

penin 91   decanter gold - 80

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Especial
Ročník: 2013
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Lar de Paula a naše nabídka vín

lar-de-paula

Vinařství Lar de Paula se nachází v unikátní geografické lokalitě pro pěstování vína v oblasti Rioja Alavesa. Lokalita se rozkládá na severu Alavesy na úpatí pohoří Sierra de Cantabria, v městečku Elvillar de Álava. K výrobě vína se používá 1800 nových dubových sudů, které mají původ v Americe, Francii, Bulharsku a Rumunsku. Jeden z důvodů, proč vína z Lar de Paula patří k nejpozoruhodnějším vínům v Rioja Alavesa je přísný výběr vhodného a kvalitního dřeva pro výrobu sudů. Vína dozrávají v lahvi v archívu s kapacitou 600.000 lahví. Zde kvalitní vína dozrávají do ušlechtilých vůní a chutí.

Lar de Paula

Vína Lar de Paula se rodí ve vinicích nedaleko Sierra de Cantabria. Péče o vinici a poloha vinice působí blahodárně na vznik krásných vyvážených vín, která mají mimořádný ovocný nádech, elegantní chuť a typickou barvu. Úspěchy vinařství Lar de Paula na světových soutěžích jsou důkazem toho, že nejen lokalita, kde tato vína vznikají, ale i péče, která se výrobě vína věnuje, je vskutku mimořádná.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz