OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Río Negro 992

Kód: FRN-992
365 Kč
Skladem

Pochází z hroznů sklízených ručně z jedné vinice, která je v nadmořské výšce 992 metrů. Intenzivní tóny lesního ovoce, uhlazené tříslo a dlouhá dochuť.

 

předkrmy, tapassalámkyjamon1vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finca Río Negro - Río Negro 992

85 % Tempranillo, 15 % Syrah
Alc.: 14 % obj.

Velmi pomalé dozrávání hroznů a vyšší kyselost při sklizni - poslední sběr byl až 20. října. Toto víno pochází z hroznů sklízených ručně z jedné vinice, která je v nadmořské výšce 992 metrů. Proto tedy Single Estate. Půda je zde chudá na živiny, první vrstva je jílovitá s vápencem a oblázky a mírně kyselým PH.
Po 10 denní maceraci následuje malolaktická fermentace, která je prováděna při 22 °C. Zrání na vlastních kalech v sudech po dobu 2 měsíců a následné staření 7 měsíců ve francouzských (60%) a amerických (40%) dubových barikových sudech středního toastování.

Barva: Čistá a zářivá. Třešňově červená, s odstíny do fialova, barva středně intenzivní
Vůně: Intenzivní bouquet, s převahou červeného bobulovitého ovoce, tóny smetany a dubu
Chuť: Dobře vyvážená, střední tělo, velice svěží s dlouhou perzistencí.

penin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2018
Odrůda: Syrah, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Finca Río Negro a naše nabídka vín

finca-rio-negro

Na konci devadesátých let - roku 1998 se rodina Fuentes rozhodla založit vinařství Finca Río Negro, naplnit tak svůj sen výroby unikátních vín na vlastích 600 ha půdy. Vzkřísit tak tradici a umění vinohradnictví, ze kterého městečko žilo po staletí. Pozemky se nachází v okolí městečka Cogolludo (provincie Guadalajara), na úpatí hory Sierra de Ayllón v blízkosti původních vesnic "Arquitectura Negra". Vinařství má 42 hektarů vinic situovaných v nadmořské výšce 1000 m, odrážejících zvyklosti tradičního pěstování. Jsou obklopeny dubovými a borovicovými lesy a lemovány malebnými kopci nedalekého pohoří. 

FRN-BANNER

Vzdálenost Río Negro od oblastí s denominací, unikátní "terroir" s neobvyklou nadmořskou výškou v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi a posedlostí dosáhnout jen té nejvyšší kvality jak ve vinici a tak ve vinařství - to vše jsou faktory, jejichž výsledkem jsou neobyčejná vína s jedinečnými organoleptickými vlastnostmi.

Vína jsou charakterizována vysokou intenzitou barvy, hloubkou a komplexní vůní. Chuť je výrazná, hluboká a hedvábná. Pozoruhodné tělo a dlouhá dochuť.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CASTILLA LA MANCHA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz