OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Remírez de Ganuza Gran Reserva

Kód: GAN-GR
3 155 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Delikátní chuť, víno je komplexní, vyvážené, příjemná kyselinka a dlouhá dochuť. Jedním slovem excelentní. Velmi zemitá vůně, která potěší vaše smysly.

 

hovězí masozvěřinajamon1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Remírez de Ganuza - Gran Reserva

90% Tempranillo, 10% Graciano
Alkohol 14,5 % obj.
Produkce 2400 lahví

Stejně jako další vína vína vinařství, je při zpracování a výrobě vysoce dbáno o každý detail, od vinice až po výběr korku. Vino z vinic starších než 60 let. Hrozny jsou ručně sbírány do 12 kg chladicích boxů, ručně tříděny a odstopkovány. Fermentace probíhá v malých francouzských dubových kádích. Malolaktická fermentace probíhá ve francouzských dubových sudech. Doba zrání je 39 měsíců v nových francouzských sudech.

Krásná tmavě třešňově červená barva. Intenzivní aroma se vyznačuje komplexností, můžeme zde cítit mentol, balsamico, černé ovoce, na pozadí elegantní tóny dřeva a vanilky. Velmi zemitá vůně, která potěší vaše smysly. Delikátní chuť, víno je komplexní, vyvážené, příjemné kyselinky a dlouhá dochuť. Jedním slovem excelentní.

Hodí se k delikátním úpravám červeného masa, pernaté zvěřiny a dušeným pokrmům. Doporučujeme podávat při teplotě 18 °C a je vhodná také dekantace.

penin 95   parker 92   timatkin 93

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Gran Reserva
Ročník: 2012
Odrůda: Graciano, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Remírez de Ganuza a naše nabídka vín

remirez-de-ganuza

Vinařství vzniklo roku 1989 zakladatelem Fernandem Remírez de Ganuza. Nachází se v městečku Samaniego, v proslulé oblasti Rioja Alavesa.

K výrobě vín vynikajících kvalit využívají 60 ha vlastních vinic a jich roční produkce je pouhých 80.000 lahví vína. O co je produkce vinařství menší, o to jsou tato vína žádanější a vzácnější, což se také pochopitelně odráží v ceně vína. Vinařství Remiréz de Ganuza je vinařství posedlé kvalitou a čistotou výroby. Při prohlídce vinařství máte často pocit, že byste si měli obout přezůvky. Vše co se zde provádí při výrobě, se provádí s maximální pečlivostí s úzkostlivou čistotou.

Remirez de ganuza

Každý hrozen se snad několikrát prohlédne a rozdělí na jednotlivé části podle vyzrálosti. Vína se lisují jedinečným způsobem vyvinutým v tomto vinařství - pouze za pomoci tlaku vody, která se napouští do vaků, ty jsou pak položeny na nasypané přebrané hrozny do speciálních nádrží. Zajistí se tak velice jemný a rovnoměrný tlak na bobulky. Vína, jsou stejně neuvěřitelná, jako výroba ze které pocházejí. Ve Španělsku se říká, že vína Remírez de Ganuza patří k nejzajímavějším objevům poslední doby.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz