OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Garnatxa del PO

Kód: CLO-GA
Značka: Clos 93
5 866 Kč
Skladem

Unikátní víno - dělá se pouze ve výjimečných ročnících ve velmi limitovaném počtu asi 80ks. Zraje v lahvi dlouhých 24 měsíců zakopané hluboko pod zemí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Clos 93 - Garnatxa del PO

100% Garnacha
Alkohol: 14,5% obj.

Víno ze znovuoživeného starého klonu Garnacha del Po. Hrozny se sklízí ručně. Toto víno zraje v lahvi dlouhých 24 měsíců, zakopané pod zemí hloubce 2 metry. Lahve jsou takto zakopané přímo ve vinici, ze které pochází hrozny odrůdy Garnatxa.

Na tomto neuvěřitelném projektu vinařství spolupracuje s organizací DOQ Priorat, INCAVI (Katalánský institut vinic a vín) a také spisovatelem, básníkem a enologem, Mar Galvánem.

Zajímavostí tohoto projektu je také to, že víno se zpracovává během celého výrobního procesu pouze ručně, bez jakéhokoli použití strojů, techniky a moderních technologií. Pouzdra pro toto jedinečné víno jsou vyrobena také ručně, pouze z hlíny. 

Velmi unikátní víno, které se dělá pouze ve výjimečných ročnících ve velmi limitovaném počtu cca 80ks.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Priorat (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Especial
Ročník: 2015
Odrůda: Garnacha
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Clos 93 a naše nabídka vín

celler-clos-93

Vinařství Clos 93 je jedno velké dobrodružství z Prioratu, které vzniklo mezi třemi přáteli a velkou vášní pro víno. Clos 93 vznikl v roce 2008, kdy Rubén Sabaté, student enologie, začal vyrábět víno pro domácí spotřebu z vinic kolem města El Lloar v regionu Priorat. Jeho cílem však bylo dostat se na trh.

Clos 93

Název vinařství Clos 93 má dvojí význam. Clos (close-uzavřený) odkazuje na uzavřený prostor, ve kterém bylo dříve víno vyráběno v zadní části domu (L'Interrogant). Číslo 93 pak ze dvou důvodů. První z nich se vztahuje k číslu 9, v katalánštině je psáno „nueve“ - nové a protože byly noví v tomto odvětví, zdálo se vhodné identifikovat s tímto číslem. Odkazem na číslo 3 je pak spojení 3 partnerů: Rubén Sabaté - vinař, Pepo García - vinař a Josep Mª Sabaté, manažer Clos 93. Clos 93 je také uváděno jako vinařství s číslem 93 v registru vinařství.

Tři přátelé, kteří jsou mimo jiné také rodina, se tak snaží vyjádřit svoje štěstí skrze víno - odrůdami Garnacha Tinta, Cariñena a Cabernet Sauvignon.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PRIORAT

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz