OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Río Negro 5 Año

Kód: FRN-5A
1 041 Kč
Skladem

Vlajková loď vinařství. Mimořádně komplexní a elegantní. Chuť je silná, masitá ale zároveň vyvážená a uhlazená se sametovým tříslem a dlouhou dochutí.

 

hovězí masosalámkyjamon1vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finca Río Negro 5º Año

Odrůdy: 70 % Tempranillo, 30 % Cabernet Sauvignon
Alc.: 14 % obj.

Toto víno je považováno za vlajkovou loď vinařství. Je to víno na zrání, které podstoupilo pečlivý pětiletý výrobní proces, aby se pak v lahvi vyvíjelo po mnoho dalších let. Je vyrobeno z nejlepších hroznů odrůdy Tempranillo a Cabernet Sauvignon, které už sami o sobě mají výborný předpoklad ke zrání.
Na asi 6000 lahví tohoto ročníku byly pečlivě vybrány hrozny z nejlepších parcel a vždy s výnosem menším než 4000 kg/ha. Dobré pomalé zrání při nižších teplotách, vysoký kontrast mezi dnem a nocí během finálního dozrávání. Alkoholická a malolaktická fermentace probíhala ve francouzských dubových sudech o objemu 5000 litrů. Na finální zrání pak bylo víno uloženo na 20 měsíců do nových francouzských (80%) a amerických (15%) dubových barikových sudů.

Mimořádně komplexní, vyvážené a elegantní víno. Na nose je bohaté, intenzivní s převládajícím zralým černým ovocem a rozinkami. Dobře integrované tóny dřeva z nových sudů. Koření a balsamico. Chuť je silná, masitá ale zároveň vyvážená a uhlazená se sametovým tříslem a dlouhou dochutí.

wine-enthusiast-93

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2015
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Finca Río Negro a naše nabídka vín

finca-rio-negro

Na konci devadesátých let - roku 1998 se rodina Fuentes rozhodla založit vinařství Finca Río Negro, naplnit tak svůj sen výroby unikátních vín na vlastích 600 ha půdy. Vzkřísit tak tradici a umění vinohradnictví, ze kterého městečko žilo po staletí. Pozemky se nachází v okolí městečka Cogolludo (provincie Guadalajara), na úpatí hory Sierra de Ayllón v blízkosti původních vesnic "Arquitectura Negra". Vinařství má 42 hektarů vinic situovaných v nadmořské výšce 1000 m, odrážejících zvyklosti tradičního pěstování. Jsou obklopeny dubovými a borovicovými lesy a lemovány malebnými kopci nedalekého pohoří. 

FRN-BANNER

Vzdálenost Río Negro od oblastí s denominací, unikátní "terroir" s neobvyklou nadmořskou výškou v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi a posedlostí dosáhnout jen té nejvyšší kvality jak ve vinici a tak ve vinařství - to vše jsou faktory, jejichž výsledkem jsou neobyčejná vína s jedinečnými organoleptickými vlastnostmi.

Vína jsou charakterizována vysokou intenzitou barvy, hloubkou a komplexní vůní. Chuť je výrazná, hluboká a hedvábná. Pozoruhodné tělo a dlouhá dochuť.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CASTILLA LA MANCHA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz