OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Finca Río Negro

Kód: FRN-FRN
537 Kč
Skladem

Finca Río Negro bylo vytvořeno jako cuvée 4 odrůd. Plné, silné víno, avšak harmonické s tóny ovoce a dřeva, díky 13měsíčnímu ležení na barikových sudech.

 

předkrmy, tapassalámkyjamon1vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Finca Río Negro

60 % Tempranillo, 15 % Syrah, 15% Merlot a 10% Cabernet Sauvignon
Alc.: 14 % obj.

Velmi nízká sklizeň. Dobré pomalé zrání při nižších teplotách, vysoký kontrast mezi dnem a nocí během finálního dozrávání. Sklizeň končí až 16. října. Vinice jsou staré cca 20 let a jsou stříhány systémem Cordon Royat single. Ruční sklizeň hroznů o výtěžnosti 5000 kg/ha. Půda je zde chudá na živiny, první vrstva je jílovito vápenitá a oblázky a mírně kyselým PH. Po 15 denní maceraci následuje fermentace při teplotě 23°C. Víno pak leží 2 měsíce na vlastních kalech a zrání probíhá 13 měsíců ve francouzských (60%) a amerických (40%) dubových sudech středního toastování.

Barva: Třešňově červená s fialovým ráfkem a vysokou barevnou intenzitou.
Vůně: Výrazná, hluboká a komplexní s převahou ovoce typu ostružina, dobře smíchaná s tóny dubu, kávy, kokosu a koření. Známky balsamika a minerality.
Chuť: Silná, velmi intenzivní, se smíšenými ovocnými tóny s dotekem dřeva. Velké tělo s dlouhou dochutí a dobře vyváženou kyselinkou.

penin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2016
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Finca Río Negro a naše nabídka vín

finca-rio-negro

Na konci devadesátých let - roku 1998 se rodina Fuentes rozhodla založit vinařství Finca Río Negro, naplnit tak svůj sen výroby unikátních vín na vlastích 600 ha půdy. Vzkřísit tak tradici a umění vinohradnictví, ze kterého městečko žilo po staletí. Pozemky se nachází v okolí městečka Cogolludo (provincie Guadalajara), na úpatí hory Sierra de Ayllón v blízkosti původních vesnic "Arquitectura Negra". Vinařství má 42 hektarů vinic situovaných v nadmořské výšce 1000 m, odrážejících zvyklosti tradičního pěstování. Jsou obklopeny dubovými a borovicovými lesy a lemovány malebnými kopci nedalekého pohoří. 

FRN-BANNER

Vzdálenost Río Negro od oblastí s denominací, unikátní "terroir" s neobvyklou nadmořskou výškou v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi a posedlostí dosáhnout jen té nejvyšší kvality jak ve vinici a tak ve vinařství - to vše jsou faktory, jejichž výsledkem jsou neobyčejná vína s jedinečnými organoleptickými vlastnostmi.

Vína jsou charakterizována vysokou intenzitou barvy, hloubkou a komplexní vůní. Chuť je výrazná, hluboká a hedvábná. Pozoruhodné tělo a dlouhá dochuť.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CASTILLA LA MANCHA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz