OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Señorío de Peciña Vendimia Seleccionada Archivo

Kód: PEC-VEN-A
Značka: Peciña
1 116 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Archivní víno limitované edice, které se vyrábí pouze ve výjimečných ročnících. Silné ale zároveň elegantní víno s velmi dlouhou dochutí.

 

hovězí masojehněčí masozvěřinasalámky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Peciña - Señorío de Peciña Vendimia Seleccionada Archivo

95% Tempranillo, 3% Graciano, 2% Garnacha
Alkohol: 13.5% obj.

Víno limitované edice, vyrábí se pouze ve výjimečných ročnících, pečlivě se vybírá z těch nejlepších vinic, díky tomu vzniká komplexní víno, které kombinuje sílu a eleganci s tradičním vinohradnictvím. Hrozny byly pečlivě vybírány za účelem vzniku prémiového vína. Bylo stařeno v amerických sudech po dobu 36 měsíců, během této doby bylo 6x přečerpáváno pomocí tradiční gravitační metody (trasiega) aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace. Poté zrálo v lahvi po dobu min. 18 měsíců, aby bylo správně vyvážené před uvedením na trh.

Barva: hluboká, rubínově červená s cihlovým ráfkem
Aroma: intenzivní, čisté tóny zralého ovoce, sušených švestek
Patro: hluboké a elegantní zároveň, finální sladká třísla, dlouhé

Teplota podávání: 18-19°C, vhodné k dekantaci

 

parker 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Especial
Ročník: 2001
Odrůda: Garnacha, Graciano, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Peciña a naše nabídka vín

bodegas-hermanos-pecina

Bodegas Hermanos Peciña založil v roce 1992 Pedro Peciña Crespo, spolu se svými třemi dětmi, z malého výrobního vinařství. V roce 1997 byl slavnostně otevřen nový závod, který již začal vyrábět vína Crianza, Reserva a Gran Reserva. Zkušenosti, které v minulosti Pedro nabyl při zpracování hroznů a výrobě vína, mu umožnily realizovat projekt, který pod jeho dozorem řídí jeho děti a zeť. Vinařství má 50 hektarů vlastních vinic, výrobní kapacitu na zpracování 1.000.000 kilogramů hroznů, 3500 dubových sudů umístněných ve dvou podzemních halách a podzemní prostor na stárnutí 500 000 lahví. 

Pecina

Vinohrady
Vinařství má 50 hektarů vlastních vinic v San Vicente de la Sonsierra a okolí. Vinice, všechny starší než 30 let, se nacházejí do 10 km od bodegy, což umožňuje dopravit hrozny ke zpracování ve velmi krátké době a tím předcházet oxidaci a případnému předčasnému kvašení. Ve všech vinicích jsou hlavy odrůdy Graciano, která pomáhá získat vína s vyšší koncentrací barvy. Tyto hlavy jsou rozptýleny mezi keři Tempranillo, proto všechny vína mají 2% odrůdy Graciano.

Tradiční výroba
Všechna vína jsou vyráběna pod pečlivým dohledem, od příjmu hroznů až do expedice. Heslo při výrobě vína je: 'čistota, kontrola a pořádek', Sklizeň je selektivní podle vinic a odrůd. Hrozny se po příchodu ke zpracování nejprve odstopkují, poté se přečerpají do cisteren, kde začíná spontánní alkoholové kvašení, vyvolané vlastními kvasinkami hroznů a bez přídavku ušlechtilých kvasinek. Tím se zdůrazní charakter terroir, což dělá vína jedinečná a současně umožňuje, že každý ročník je velmi podobný tomu předchozímu. Poté probíhá druhá malolaktická fermentace po dobu 2 měsíců. Po sedimentaci kalů se víno stočí a přečerpá do dubových sudů, kde začíná proces stárnutí vína s pravidelným přečerpáváním metodou Trasiega.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz