OTEVŘENO PO-PÁ, 10-16 do 22.12.

Peciña

Webová stránka značky: Peciña

Vinařství Peciña a naše nabídka vín

bodegas-hermanos-pecina

Bodegas Hermanos Peciña založil v roce 1992 Pedro Peciña Crespo, spolu se svými třemi dětmi, z malého výrobního vinařství. V roce 1997 byl slavnostně otevřen nový závod, který již začal vyrábět vína Crianza, Reserva a Gran Reserva. Zkušenosti, které v minulosti Pedro nabyl při zpracování hroznů a výrobě vína, mu umožnily realizovat projekt, který pod jeho dozorem řídí jeho děti a zeť. Vinařství má 50 hektarů vlastních vinic, výrobní kapacitu na zpracování 1.000.000 kilogramů hroznů, 3500 dubových sudů umístněných ve dvou podzemních halách a podzemní prostor na stárnutí 500 000 lahví. 

Pecina

Vinohrady
Vinařství má 50 hektarů vlastních vinic v San Vicente de la Sonsierra a okolí. Vinice, všechny starší než 30 let, se nacházejí do 10 km od bodegy, což umožňuje dopravit hrozny ke zpracování ve velmi krátké době a tím předcházet oxidaci a případnému předčasnému kvašení. Ve všech vinicích jsou hlavy odrůdy Graciano, která pomáhá získat vína s vyšší koncentrací barvy. Tyto hlavy jsou rozptýleny mezi keři Tempranillo, proto všechny vína mají 2% odrůdy Graciano.

Tradiční výroba
Všechna vína jsou vyráběna pod pečlivým dohledem, od příjmu hroznů až do expedice. Heslo při výrobě vína je: 'čistota, kontrola a pořádek', Sklizeň je selektivní podle vinic a odrůd. Hrozny se po příchodu ke zpracování nejprve odstopkují, poté se přečerpají do cisteren, kde začíná spontánní alkoholové kvašení, vyvolané vlastními kvasinkami hroznů a bez přídavku ušlechtilých kvasinek. Tím se zdůrazní charakter terroir, což dělá vína jedinečná a současně umožňuje, že každý ročník je velmi podobný tomu předchozímu. Poté probíhá druhá malolaktická fermentace po dobu 2 měsíců. Po sedimentaci kalů se víno stočí a přečerpá do dubových sudů, kde začíná proces stárnutí vína s pravidelným přečerpáváním metodou Trasiega.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

13 položek celkem
pecina joven
262 Kč

Mladé a ovocné víno typu Joven je základní z celého portfolia Señorío de Peciña. Zraje pouze v nerezových tancích a lehce se pije.  

PEC-JOV
chobeo de pecina blanco
368 Kč

Elegantní víno z hroznů odrůdy Viura, typické pro oblast Rioja. Kromě bílého ovoce můžeme v chuti najít tóny bylinek, smetany a lehké toastovinky.  

PEC-CHO-BL
pecina crinaza
453 Kč

Chutné, hladké, vyvážené s příjemným tříslem a dlouhou dochutí. Asi nejlepší příklad vína tradičního stylu z oblasti Rioja, vyrobené metodou "trasiega".  

PEC-CR
pecina reserva
651 Kč

Toto víno vás dostane svou plností, elegancí a sametovou, velmi dobře vyváženou, dlouhou dochutí. Jemné vanilkové aroma. Tóny kůže, tabáku a sušených květin.  

PEC-RES
pecina crianza magnum
948 Kč

Je vyrobeno náročnou metodou přečerpávání "trasiega", díky které dosahuje vysoké kvality. Díky ležení na lahvi Magnum víno získává příjemně nazrálé tóny.  

PEC-CR-MGN
gran reserva
1 069 Kč

Jemné, intenzivní aroma zralého ovoce, karamelu a čokolády s klasickým buketem tabáku a kůže. Na patře kulaté třísloviny, vyvážené, dlouhé a sametově hladké.  

PEC-GR
chobeo de pecina
1 116 Kč

Autorské víno pocházející z vinic minimálně 50 let starých. Intenzivní aroma, toastové nuance, zralé ovoce, koření. Tělnaté, hladké, dobře strukturované.  

PEC-CHO
vendimia seleccionada
1 116 Kč

Archivní víno limitované edice, které se vyrábí pouze ve výjimečných ročnících. Silné ale zároveň elegantní víno s velmi dlouhou dochutí.  

PEC-VEN-A
pecina finca iscorta
1 169 Kč

Tato Gran Reserva pochází z více než 50 let staré single vinice Finca Iscorta. Selekce nejlepších hroznů a 4leté zrání dělá z tohoto vína jedinečný zážitek.  

PEC-FIN
pecina reserva magnum
1 302 Kč

Toto víno vás dostane svou plností, elegancí a sametovým koncem. Díky ležení na lahvi Magnum víno získává ještě více nazrálé tóny.  

PEC-RES-MGN
gran chobeo
1 491 Kč

Velké víno se středním tělem, silné, ovocné doprovázené vyváženou kyselinkou, dlouhá dochuť. Autorské víno limitované edice 1250 lahví.  

PEC-CHO-GR
pecina gran reserva magnum
3 314 Kč

Sběratelský kousek pro všechny milovníky tradičních vín z oblasti Rioja. Vyrábí se pouze ve výjimečných ročnících, jako byl například rok 2001.  

PEC-GR-MGN-A
mecina vs magnum
3 962 Kč

Silné, hluboké, ale zároveň elegantní víno se sladkými tříslovinami a dlouhou dochutí. Díky ležení na lahvi Magnum víno získává ještě více nazrálé tóny.  

PEC-VEN-MGN

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz