PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ 10:00 - 16:00

Peciña

Webová stránka značky: Peciña

bodegas-hermanos-pecina

Bodegas Hermanos Peciña založil v roce 1992 Pedro Peciña Crespo, spolu se svými třemi dětmi, z malého výrobního vinařství. V roce 1997 byl slavnostně otevřen nový závod, který již začal vyrábět vína Crianza, Reserva a Gran Reserva. Zkušenosti, které v minulosti Pedro nabyl při zpracování hroznů a výrobě vína, mu umožnily realizovat projekt, který pod jeho dozorem řídí jeho děti a zeť. Vinařství má 50 hektarů vlastních vinic, výrobní kapacitu na zpracování 1.000.000 kilogramů hroznů, 3500 dubových sudů umístněných ve dvou podzemních halách a podzemní prostor na stárnutí 500 000 lahví. 

Pecina

Vinohrady
Vinařství má 50 hektarů vlastních vinic v San Vicente de la Sonsierra a okolí. Vinice, všechny starší než 25 let, se nacházejí do 10 km od bodegy, což umožňuje dopravit hrozny ke zpracování ve velmi krátké době a tím předcházet oxidaci a případnému předčasnému kvašení. Ve všech vinicích jsou hlavy odrůdy Graciano, která pomáhá získat vína s vyšší koncentrací barvy. Tyto hlavy jsou rozptýleny mezi keři Tempranillo, proto všechny vína mají 2% odrůdy Graciano.

Tradiční výroba
Všechna vína jsou vyráběna pod pečlivým dohledem, od příjmu hroznů až do expedice. Heslo při výrobě vína je: 'čistota, kontrola a pořádek', Sklizeň je selektivní podle vinic a odrůd. Hrozny se po příchodu ke zpracování nejprve odstopkují, poté se přečerpají do cisteren, kde začíná spontánní alkoholové kvašení, vyvolané vlastními kvasinkami hroznů a bez přídavku ušlechtilých kvasinek. Tím se zdůrazní charakter terroir, což dělá vína jedinečná a současně umožňuje, že každý ročník je velmi podobný tomu předchozímu. Poté probíhá druhá malolaktická fermentace po dobu 2 měsíců. Po sedimentaci kalů se víno stočí a přečerpá do dubových sudů, kde začíná proces stárnutí vína s pravidelným přečerpáváním metodou Trasiega.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

13 položek celkem
pecina joven
265 Kč

Mladé a ovocné víno typu Joven je základní z celého portfolia Señorío de Peciña. Zraje pouze v nerezových tancích a lehce se pije.  

PEC-JOV
chobeo de pecina blanco
373 Kč

Elegantní víno z hroznů odrůdy Viura, typické pro oblast Rioja. Kromě bílého ovoce můžeme v chuti najít tóny bylinek, smetany a lehké toastovinky.  

PEC-CHO-BL
pecina crinaza
460 Kč

Chutné, hladké, vyvážené s příjemným tříslem a dlouhou dochutí. Asi nejlepší příklad vína tradičního stylu z oblasti Rioja, vyrobené metodou "trasiega".  

PEC-CR
pecina reserva
659 Kč

Toto víno vás dostane svou plností, elegancí a sametovou, velmi dobře vyváženou, dlouhou dochutí. Jemné vanilkové aroma. Tóny kůže, tabáku a sušených květin.  

PEC-RES
pecina crianza magnum
948 Kč

Je vyrobeno náročnou metodou přečerpávání "trasiega", díky které dosahuje vysoké kvality. Díky ležení na lahvi Magnum víno získává příjemně nazrálé tóny.  

PEC-CR-MGN
gran reserva
1 079 Kč

Jemné, intenzivní aroma zralého ovoce, karamelu a čokolády s klasickým buketem tabáku a kůže. Na patře kulaté třísloviny, vyvážené, dlouhé a sametově hladké.  

PEC-GR
chobeo de pecina
1 116 Kč

Autorské víno pocházející z vinic minimálně 50 let starých. Intenzivní aroma, toastové nuance, zralé ovoce, koření. Tělnaté, hladké, dobře strukturované.  

PEC-CHO
vendimia seleccionada
1 116 Kč

Archivní víno limitované edice, které se vyrábí pouze ve výjimečných ročnících. Silné ale zároveň elegantní víno s velmi dlouhou dochutí.  

PEC-VEN-A
pecina finca iscorta
1 169 Kč

Tato Gran Reserva pochází z více než 50 let staré single vinice Finca Iscorta. Selekce nejlepších hroznů a 4leté zrání dělá z tohoto vína jedinečný zážitek.  

PEC-FIN
pecina reserva magnum
1 317 Kč

Toto víno vás dostane svou plností, elegancí a sametovým koncem. Díky ležení na lahvi Magnum víno získává ještě více nazrálé tóny.  

PEC-RES-MGN
gran chobeo
1 491 Kč

Velké víno se středním tělem, silné, ovocné doprovázené vyváženou kyselinkou, dlouhá dochuť. Autorské víno limitované edice 1250 lahví.  

PEC-CHO-GR
mecina vs magnum
1 903 Kč

Silné, hluboké, ale zároveň elegantní víno se sladkými tříslovinami a dlouhou dochutí. Díky ležení na lahvi Magnum víno získává ještě více nazrálé tóny.  

PEC-VEN-MGN
pecina gran reserva magnum
2 816 Kč

Sběratelský kousek pro všechny milovníky tradičních vín z oblasti Rioja. Vyrábí se pouze ve výjimečných ročnících, jako byl například rok 2001.  

PEC-GR-MGN-A

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení