OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Degustační set Bodegas Hermanos Peciña

Kód: TB-PEC
Akce Novinka
Značka: Peciña
3 068 Kč
Skladem

Degustační set 6 vín z vinařství Peciña. Obsahuje jedno bílé a pět červených vín. Krásný průřez tradičního vinařství z oblasti Rioja.
AKCE! (PŮV. CENA 3983,-)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Degustační set Bodegas Hermanos Peciña - Señorío de Peciña a Chobeo de Peciña

Selekce 6 vín z vinařství Peciña obsahuje:

Chobeo de Peciña Blanco barrique Elegantní víno z hroznů odrůdy Viura, typické pro oblast Rioja. Kromě bílého ovoce můžeme v chuti najít tóny bylinek, smetany a lehké toastovinky.

Señorío de Peciña JovenMladé a ovocné víno typu Joven je základní z celého portfolia Señorío de Peciña. Zraje pouze v nerezových tancích a lehce se pije.

Señorío de Peciña CrianzaChutné, hladké, vyvážené s příjemným tříslem a dlouhou dochutí. Asi nejlepší příklad vína tradičního stylu z oblasti Rioja, vyrobené metodou "trasiega".

Señorío de Peciña Reserva - Toto víno vás dostane svou plností, elegancí a sametovou, velmi dobře vyváženou, dlouhou dochutí. Jemné vanilkové aroma. Tóny kůže, tabáku a sušených květin.

Señorío de Peciña Gran Reserva - Jemné, intenzivní aroma zralého ovoce, karamelu a čokolády s klasickým buketem tabáku a kůže. Na patře kulaté třísloviny, vyvážené, dlouhé a sametově hladké.

Chobeo de Peciña Tinto de Autor - Autorské víno pocházející z vinic minimálně 50 let starých. Intenzivní aroma, toastové nuance, zralé ovoce, koření. Tělnaté, hladké, dobře strukturované.

Více informací o víně naleznete po kliknutí na název daného vína. Degustační set je balen do standardní kartonové krabice na 6 lahví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Degustační sety
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Bílé, Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Joven, Crianza, Reserva, Gran Reserva, Vino de Autor
Ročník: 2021, 2020, 2017, 2014, 2011, 2009
Odrůda: Garnacha, Graciano, Tempranillo, Viura (Macabeo)
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud, Nerezový tank

Vinařství Peciña a naše nabídka vín

bodegas-hermanos-pecina

Bodegas Hermanos Peciña založil v roce 1992 Pedro Peciña Crespo, spolu se svými třemi dětmi, z malého výrobního vinařství. V roce 1997 byl slavnostně otevřen nový závod, který již začal vyrábět vína Crianza, Reserva a Gran Reserva. Zkušenosti, které v minulosti Pedro nabyl při zpracování hroznů a výrobě vína, mu umožnily realizovat projekt, který pod jeho dozorem řídí jeho děti a zeť. Vinařství má 50 hektarů vlastních vinic, výrobní kapacitu na zpracování 1.000.000 kilogramů hroznů, 3500 dubových sudů umístněných ve dvou podzemních halách a podzemní prostor na stárnutí 500 000 lahví. 

Pecina

Vinohrady
Vinařství má 50 hektarů vlastních vinic v San Vicente de la Sonsierra a okolí. Vinice, všechny starší než 30 let, se nacházejí do 10 km od bodegy, což umožňuje dopravit hrozny ke zpracování ve velmi krátké době a tím předcházet oxidaci a případnému předčasnému kvašení. Ve všech vinicích jsou hlavy odrůdy Graciano, která pomáhá získat vína s vyšší koncentrací barvy. Tyto hlavy jsou rozptýleny mezi keři Tempranillo, proto všechny vína mají 2% odrůdy Graciano.

Tradiční výroba
Všechna vína jsou vyráběna pod pečlivým dohledem, od příjmu hroznů až do expedice. Heslo při výrobě vína je: 'čistota, kontrola a pořádek', Sklizeň je selektivní podle vinic a odrůd. Hrozny se po příchodu ke zpracování nejprve odstopkují, poté se přečerpají do cisteren, kde začíná spontánní alkoholové kvašení, vyvolané vlastními kvasinkami hroznů a bez přídavku ušlechtilých kvasinek. Tím se zdůrazní charakter terroir, což dělá vína jedinečná a současně umožňuje, že každý ročník je velmi podobný tomu předchozímu. Poté probíhá druhá malolaktická fermentace po dobu 2 měsíců. Po sedimentaci kalů se víno stočí a přečerpá do dubových sudů, kde začíná proces stárnutí vína s pravidelným přečerpáváním metodou Trasiega.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz