PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lar de Paula Reserva

Kód: LAR-RES
Značka: Lar de Paula
501 Kč
Skladem

Tato Reserva 2012 byla zařazena mezi top 100 nejlepších vín ze Španělska! Zraje dlouhých 26 měsíců na evropských a amerických barikových sudech, je krásně strukturovaná, má sladké taniny a dlouhou dochuť.

 

hovězí maojehněčí maso_1dezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lar de Paula Reserva

100% Tempranillo
Alc: 14 %

Tato Reseva pochází z 40 let starých vinic v okolí vesnice Elvillar, s jílovito-vápenitým podložím. Macerace i fermentace probíhá v nerezových tancích. Po 10 denní fermentaci víno leží a zraje v dubových barikových sudech po dobu 26 měsíců. Využívají se sudy evropské (60%) a americké (40%). Poté víno ještě zraje alespoň 12 měsíců na lahvi, než opustí sklep.

Barva je intenzivní, višňově červená. Na nose je tato Reserva výrazná a ovocná, kromě ovoce zde najdeme tóny dřeva a vanilky. Chuť je plná, dobře strukturovaná, na patře zralé černé ovoce a tóny balsamica. Víno má dlouhou dochuť a sladké taniny.

Hodí se k pečenému červenému masu, vyzrálým steakům či čokoládovým desertům. Doporučujeme podávat při teplotě 16-18 °C.

TATO RESERVA 2012 BYLA ZAŘAZENA MEZI TOP 100 NEJLEPŠÍCH VÍN Z RIOJI 2018! (hodnotitel James Suckling) 

penin 90   timatkin 89   suckling 92

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2012
Odrůda: Tempranillo (Tinto Fino)
Objem: 0,75 l

lar-de-paula

Vinařství Lar de Paula se nachází v unikátní geografické lokalitě pro pěstování vína v oblasti Rioja Alavesa. Lokalita se rozkládá na severu Alavesy na úpatí pohoří Sierra de Cantabria, v městečku Elvillar de Álava. K výrobě vína se používá 1800 nových dubových sudů, které mají původ v Americe, Francii, Bulharsku a Rumunsku. Jeden z důvodů, proč vína z Lar de Paula patří k nejpozoruhodnějším vínům v Rioja Alavesa je přísný výběr vhodného a kvalitního dřeva pro výrobu sudů. Vína dozrávají v lahvi v archívu s kapacitou 600.000 lahví. Zde kvalitní vína dozrávají do ušlechtilých vůní a chutí.

Lar de Paula

Vína Lar de Paula se rodí ve vinicích nedaleko Sierra de Cantabria. Péče o vinici a poloha vinice působí blahodárně na vznik krásných vyvážených vín, která mají mimořádný ovocný nádech, elegantní chuť a typickou barvu. Úspěchy vinařství Lar de Paula na světových soutěžích jsou důkazem toho, že nejen lokalita, kde tato vína vznikají, ale i péče, která se výrobě vína věnuje, je vskutku mimořádná.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz