OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Lar de Paula Crianza

Kód: LAR-CRI
Značka: Lar de Paula
371 Kč
Skladem

Tato Crianza pochází ze 40 let starých vinic. Zraje 14 měsíců na barikových sudech, díky kterým je krásně zakulacená a vyvážená.

 

předkrmy, tapassalámkyjamon1vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lar de Paula Crianza

100% Tempranillo
Alc: 13,5 % obj.

Tato Crianza pochází z 40 let starých vinic v okolí vesnice Elvillar, s jílovito-vápenitým podložím. Macerace a fermentace prováděna po dobu 12 dnů v nádržích z nerezové oceli, následně pak zraje 14 měsíců v evropských (40%) a amerických (60%) dubových sudech. Minimální  doba zrání na láhvi je dalších 6 měsíců.

Barva vína je intenzivní purpurově červená. Exploze primární vůně tmavého červeného ovoce a karamelu. V chuti je velmi intenzivní, plné, vyvážené se sladkým tříslem a svěží kyselinkou.

Hodí se k široké škále tapas, španělským embutidos (jamón, lomo, chorizo) a vyzrálým sýrům. Doporučujeme podávat při teplotě 15-17 °C.

penin 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2017
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Lar de Paula a naše nabídka vín

lar-de-paula

Vinařství Lar de Paula se nachází v unikátní geografické lokalitě pro pěstování vína v oblasti Rioja Alavesa. Lokalita se rozkládá na severu Alavesy na úpatí pohoří Sierra de Cantabria, v městečku Elvillar de Álava. K výrobě vína se používá 1800 nových dubových sudů, které mají původ v Americe, Francii, Bulharsku a Rumunsku. Jeden z důvodů, proč vína z Lar de Paula patří k nejpozoruhodnějším vínům v Rioja Alavesa je přísný výběr vhodného a kvalitního dřeva pro výrobu sudů. Vína dozrávají v lahvi v archívu s kapacitou 600.000 lahví. Zde kvalitní vína dozrávají do ušlechtilých vůní a chutí.

Lar de Paula

Vína Lar de Paula se rodí ve vinicích nedaleko Sierra de Cantabria. Péče o vinici a poloha vinice působí blahodárně na vznik krásných vyvážených vín, která mají mimořádný ovocný nádech, elegantní chuť a typickou barvu. Úspěchy vinařství Lar de Paula na světových soutěžích jsou důkazem toho, že nejen lokalita, kde tato vína vznikají, ale i péče, která se výrobě vína věnuje, je vskutku mimořádná.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz