OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

L' Interrogant ?

Kód: CLO-IN
Značka: Clos 93
550 Kč
Skladem

Aromatické a svůdné víno, kde se od počátku objevují vůně zralého černého a červeného ovoce ve spojení se zemitým minerálním pozadím. Omezená produkce.

 

hovězí masojehněčí masosalámkyvyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Clos 93 - L'Interrogant ?

42% Garnacha, 42% Cariñena, 16% Cabernet Sauvignon
Alc.: 14,5 % obj.

Jeho velký bílý otazník nás nutí přemýšlet  o tom, co najdeme uvnitř. Víno je vyrobeno ze směsi hroznů odrůd pocházejících z vinic starých okolo 25 let. Tyto vinné keře jsou vysázeny v břidlicových půdách, které obsahují také červené vápenaté minerály. Hrozny byly po ruční sklizni odstopkovány a uloženy v nerezových tancích, kde zůstávají po dobu 3 dnů a odpočívají v chladu. Během následné fermentace, kde se denně kontroluje teplota, bylo víno přemístěno do francouzských dubových barikových sudů starých 2-3 roky.  Víno pak zraje následujících 9 měsíců. Poté je ještě „konečné víno“ uloženo do velkých dřevěných van, kde zůstává 5 týdnů, aby se tak dosáhlo dokonalosti. Má omezenou produkci, pouze 9 886 lahví.

Barva vína je sytě třešňová s granátovým lemováním. Velmi jasné a čisté víno, ve sklenici vytváří pomalé, viditelně zbarvené slzy. Aromatické a svůdné víno, kde se od počátku objevují vůně zralého černého a červeného ovoce ve spojení se zemitým minerálním pozadím. V tomto víně najdeme také pikantní dotek karamelu s lehkými stopami spáleninky. V chuti můžeme cítit kakao, tmavé ovoce a kávu. Toto víno je svěží a čerstvé, s perfektně vyváženou kyselinkou. Pro svou dlouhou persistenci vás nutí vrátit se a pít toto víno znovu. 

Doporučená doba otevření láhve před konzumací je alespoň 1 hodina. Ideální podávat při teplotě 16 ºC.

penin 89

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Priorat (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Vino de Autor
Ročník: 2022
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Cariñena (Mazuelo), Garnacha
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Clos 93 a naše nabídka vín

celler-clos-93

Vinařství Clos 93 je jedno velké dobrodružství z Prioratu, které vzniklo mezi třemi přáteli a velkou vášní pro víno. Clos 93 vznikl v roce 2008, kdy Rubén Sabaté, student enologie, začal vyrábět víno pro domácí spotřebu z vinic kolem města El Lloar v regionu Priorat. Jeho cílem však bylo dostat se na trh.

Clos 93

Název vinařství Clos 93 má dvojí význam. Clos (close-uzavřený) odkazuje na uzavřený prostor, ve kterém bylo dříve víno vyráběno v zadní části domu (L'Interrogant). Číslo 93 pak ze dvou důvodů. První z nich se vztahuje k číslu 9, v katalánštině je psáno „nueve“ - nové a protože byly noví v tomto odvětví, zdálo se vhodné identifikovat s tímto číslem. Odkazem na číslo 3 je pak spojení 3 partnerů: Rubén Sabaté - vinař, Pepo García - vinař a Josep Mª Sabaté, manažer Clos 93. Clos 93 je také uváděno jako vinařství s číslem 93 v registru vinařství.

Tři přátelé, kteří jsou mimo jiné také rodina, se tak snaží vyjádřit svoje štěstí skrze víno - odrůdami Garnacha Tinta, Cariñena a Cabernet Sauvignon.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PRIORAT

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz