OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

L' Exclamació !

Kód: CLO-EX
Značka: Clos 93
870 Kč
Skladem

Víno, které bylo vyrobeno ze 100% Syrahu z vinic starých přes 40 let, vysázených v okolí obce El Lloar. Produkce je limitovaná na pouhých 1802 lahví.

 

jehněčí masozvěřinavyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Clos 93 - L' Exclamació !

100% Syrah
Alc.: 14,5 % obj.

Vinařství Celler Clos 93 představuje svůj nový projekt. Jednoodrůdové víno, které bylo vyrobeno ze 100% Syrahu z vinic starých 40 let, vysázených v okolí obce El Lloar. Tyto vinice leží v nadmořské výšce 200 a 220 m. Clos 93 je malé vinařství, které pracuje s vinicemi přírodním způsobem, vyhýbá se tedy používání herbicidů a chemického postřiku. Sklizeň je prováděna ručně, fermentace probíhá s částí neodstopkovaných hroznů (30%).  Víno je stařeno ve francouzských dubových sudech po dobu 14 měsíců. Tyto sudy leží ve sklepě na kameni, kde prostupující vlhkost způsobuje zahájení spontánní malolaktické fermentace. Výroba tohoto vína je limitována na 1802 lahví.

Doporučená doba otevření láhve před konzumací je alespoň 1 hodina. Podávání při teplotě 16 - 18°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Priorat (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Vino de Autor
Ročník: 2017
Odrůda: Syrah
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Clos 93 a naše nabídka vín

celler-clos-93

Vinařství Clos 93 je jedno velké dobrodružství z Prioratu, které vzniklo mezi třemi přáteli a velkou vášní pro víno. Clos 93 vznikl v roce 2008, kdy Rubén Sabaté, student enologie, začal vyrábět víno pro domácí spotřebu z vinic kolem města El Lloar v regionu Priorat. Jeho cílem však bylo dostat se na trh.

Clos 93

Název vinařství Clos 93 má dvojí význam. Clos (close-uzavřený) odkazuje na uzavřený prostor, ve kterém bylo dříve víno vyráběno v zadní části domu (L'Interrogant). Číslo 93 pak ze dvou důvodů. První z nich se vztahuje k číslu 9, v katalánštině je psáno „nueve“ - nové a protože byly noví v tomto odvětví, zdálo se vhodné identifikovat s tímto číslem. Odkazem na číslo 3 je pak spojení 3 partnerů: Rubén Sabaté - vinař, Pepo García - vinař a Josep Mª Sabaté, manažer Clos 93. Clos 93 je také uváděno jako vinařství s číslem 93 v registru vinařství.

Tři přátelé, kteří jsou mimo jiné také rodina, se tak snaží vyjádřit svoje štěstí skrze víno - odrůdami Garnacha Tinta, Cariñena a Cabernet Sauvignon.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PRIORAT

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz