OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Hacienda el Ternero

Webová stránka značky: Hacienda el Ternero

Vinařství Hacienda el Ternero a naše nabídka vín

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

8 položek celkem
ternero la pera blanco
274 Kč

Svěží a hravé víno. Na patře vyvážené a dobře strukturované, s delší dochutí a dobře vyváženou kyselinkou. Na nose intenzivní, s vůní tropického ovoce.  

HT-BL-P
ternero torno crianza
372 Kč

Víno z unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Plná a ovocná Crianza, která zrála na barikových sudech po dobu 12 měsíců.  

HT-CRI
ternero blanco barrique
388 Kč

Plné, zakulacené víno s vyváženou kyselinkou, dlouhou perzistencí a sladkými podtóny. Zrálo na barikovém sudu 4 měsíce.  

HT-BL-B
ternero crianza seleccion
531 Kč

Květinové aroma s tóny červeného ovoce. Na patře hladké s balsamikovým nádechem a vyváženou kyselinkou. Plné tělo a dlouhá dochuť.  

HT-CRI-S
torno magnum solo
744 Kč

Crianza z vinařství Hacienda El Ternero ve formátu Magnum ze španělské oblasti Rioja. Skvělý dárek za dobrou cenu.  

HT-CRI-MGN
ternero reserva
895 Kč

Aroma lesního ovoce jako jsou borůvky a ostružiny v perfektní harmonii tóny koření a vanilky. Na patře svěží a kulaté, připomínající černé ovoce a koření.  

HT-RES
ternero picea 650
1 041 Kč

Víno odráží charakter unikátního terroir, pro které je signifikantní středomořská borovice Pinus Picea. Doslova vás přenese do voňavého, jehličnatého lesa.  

HT-PIC
hacienda el ternero gr mgn
3 554 Kč

Unikátní Gran Reserva, která pochází z vinic 650 metrů nad mořem. Zrála dlouhých 28 měsíců na francouzských barikových sudech. Pouze 294 lahví.  

HT-GRES

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz