OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ternero TORNO Crianza Magnum

Kód: HT-CRI-MGN
744 Kč
Skladem

Crianza z vinařství Hacienda El Ternero ve formátu Magnum ze španělské oblasti Rioja. Skvělý dárek za dobrou cenu.

 

salámkyjamon1hovězí masovyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hacienda el Ternero TORNO Crianza MAGNUM 1,5 L 

100% Tempranillo
Alc.: 13,5 % obj.

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Víno zrálo 12 měsíců ve francouzských dubových barikových sudech. Atraktivní purpurová barva. Na pozadí aroma fialek, bílých květin a vanilky. Po nadechnutí ve skleničce se objevují tóny třešní. Svěží a velmi dobře strukturované na patře s karamelovou dochutí. Díky ležení v lahvi Magnum zde najdeme příjemně nazrálé tóny.

Hodí se ke španělským embutidos (jamón, salchichón, lomo). Doporučená teplota podávání 14-15 °C.

mundus silver   penin 90   timatkin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2016
Odrůda: Tempranillo
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Hacienda el Ternero a naše nabídka vín

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz