DORUČENÍ DO VÁNOC GARANTUJEME U OBJEDNÁVEK REALIZOVANÝCH (VČETNĚ PLATBY) DO 12. 12. 2021

Ternero TORNO Crianza Magnum

Kód: HT-CRI-MGN
Tip
700 Kč
Skladem

Crianza ve formátu Magnum ze španělské oblasti Rioja. Dárková krabice s logem vinařství zdarma! Skvělý dárek za dobrou cenu.

 

salámkyjamon1hovězí maovyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hacienda el Ternero TORNO Crianza MAGNUM 1,5 L - V DÁRKOVÉ PAPÍROVÉ KRABICI

100% Tempranillo
Alc.: 13,5 %

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Víno zrálo 12 měsíců ve francouzských dubových barikových sudech. Atraktivní purpurová barva. Na pozadí aroma fialek, bílých květin a vanilky. Po nadechnutí ve skleničce se objevují tóny třešní. Svěží a velmi dobře strukturované na patře s karamelovou dochutí. Díky ležení v lahvi Magnum zde najdeme příjemně nazrálé tóny.

Hodí se ke španělským embutidos (jamón, salchichón, lomo). Doporučená teplota podávání 14-15 °C.

mundus silver   penin 90   timatkin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2013
Odrůda: Tempranillo (Tinto Fino)
Objem: 1,5 l

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz